R e k l a m a

Małopolska: ZUS wypłacił 32 mln zł na wyprawkę szkolną

-

Od 18 lipca ZUS wypłaca dofinansowanie do wyprawki szkolnej w ramach programu „Dobry start”. W Małopolsce przekazano już ponad 107 tys. świadczeń na kwotę przeszło 32 mln złotych.

Do 27 lipca w województwie małopolskim wpłynęło przeszło 155 tys. wniosków, na ponad 226 tys. dzieci. Liczba przyznanych świadczeń to 198 tysięcy. ZUS już wypłacił 107 tys. świadczeń w kwocie ponad 32 mln złotych. W całym kraju Zakład Ubezpieczeń Społecznych do tej pory przelał na konta rodziców łącznie 643,1 mln złotych.

W ramach programu rodzice – bez względu na dochody – mogą otrzymać jednorazowo 300 zł na zakup podręczników, zeszytów, sprzętów oraz wszelkiego wyposażenia niezbędnego do nauki w szkołach podstawowych, liceach, szkołach policealnych oraz innych placówkach edukacyjnych. Środki z programu przysługują rodzicom dzieci do 20. roku życia i do 24. roku życia – w przypadku dzieci z niepełnosprawnościami.

Wnioski o świadczenie na rok szkolny 2022/2023 można składać od 1 lipca 2022 r. do 30 listopada 2022 roku. ZUS na rozpatrzenie wniosku, który został złożony do 31 sierpnia, ma czas do końca września 2022 roku.

Podobnie jak w zeszłym roku wnioski można składać tylko elektronicznie przez: Platformę Usług Elektronicznych (PUE ZUS), system bankowości elektronicznej i portal Emp@tia.

W przypadku, gdy w sprawie będzie konieczne przeprowadzenie postępowania wyjaśniającego, na profilu PUE ZUS będzie wezwanie do uzupełnienia wniosku. Klient dostanie też informację sms-em na numer telefonu, który wpisał we wniosku.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia