R e k l a m a

Kornelia Mikołajewska triumfuje w Tour de Pologne Amatorów

-

Mieszkająca w Woli Batorskiej (gmina Niepołomice) Kornelia Mikołajewska okazała się najszybsza w swojej kategorii wiekowej na trasie tegorocznego wyścigu Tour de Pologne Amatorów, wyprzedzając drugą na mecie zawodniczkę o… kilkanaście minut! Zaś w klasyfikacji generalnej zajęła wysokie, czwarte miejsce.

Tour de Pologne Amatorów to jeden z największych i najbardziej prestiżowych wyścigów kolarskich w Polsce. W tegorocznej, dwunastej edycji zawodów ponad 1300 osób rywalizowało na fragmencie trasy Tour de Pologne w okolicach Arłamowa.

Uczestnicy zawodów mieli do pokonania 75 kilometrów wymagającej trasy, naszpikowanej podjazdami. Dodatkowo rywalizację utrudniał padający deszcz.

Kornelia Mikołajewska (UKS Copernicus Toruń CCC – SMS Toruń) pokonała ten dystans w 2:31:19, jadąc ze średnią prędkością niemal 30 kilometrów na godzinę. Szybciej od niej na metę dotarły tylko znacznie bardziej doświadczone zawodniczki, z wyższych kategorii wiekowych.

Wygrana zawsze cieszy, jednak traktuję ten wyścig jako etap na drodze do większych celów – powiedziała młoda zawodniczka nieukrywająca swoich wysokich ambicji sportowych.

To ogromny sukces tej młodej zawodniczki, która niedawno zaliczyła niezwykle groźny wypadek na trasie jednego z Pucharów Polski rozgrywanego w Lubartowie.

Teraz, po chwili odpoczynku, rozpoczyna ostatnie przygotowania do startu w Mistrzostwach Polski Juniorek w Kolarstwie Szosowym. Będą to starty w czasówce pod Przehybę Tomasza Marczyńskiego oraz etapowy wyścig Sowiogórski Tour.

18-letnia Kornelia swoją przygodę z kolarstwem zaczęła stosunkowo niedawno. Na lokalnym podwórku mogliśmy ją podziwiać rok temu w Puszczy Niepołomickiej na trasie Szybkiej Dychy. Zajęła wówczas czwartą lokatę, zdobywając Puchar Burmistrza dla najszybszej mieszkanki gminy Niepołomice.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia