Bochnia. Warsztaty i koncert w rytmie Gospel – rusza druga edycja GospeLovego lata – WIDEO

-

Od 11 – 14 sierpnia 2022r. ponad siedemdziesiąt osób przybyłych z różnych zakątków Polski weźmie udział w drugiej  edycji projektu GospeLOVE lato. Wśród uczestników będą również chórzyści bocheńskiego Raba Gospel Choir, który niedawno miał swój koncert inauguracyjny. Ubiegłoroczne warsztaty i koncert finałowy otrzymały znakomite recenzje. Również i tym razem to wydarzenie cieszy się dużym zainteresowaniem. 

Warsztaty organizuje Stowarzyszenie Gospel nad Rabą oraz Powiat Bocheński. Instruktorami tegorocznej edycji będą Peter Francis z Wielkiej Brytanii,  jeden z najlepszych brytyjskich wokalistów i dyrygentów Gospel oraz Beata Stasiak z Polski, charyzmatyczna instruktorka śpiewu, założycielka i dyrygentka jednego z najstarszych polskich chórów Gospel.

Równolegle z warsztatami dla dorosłych w sobotę i niedzielę odbędą się warsztaty dla dzieci w wieku od 7 do 13 lat prowadzone przez dobrze znaną w Małopolsce instruktorkę, nauczycielkę śpiewu i wokalistkę Annę Madej.  

Zwieńczeniem czterodniowej pracy będzie niedzielny Koncert Finałowy w Parku Rodzinnym Uzbornia, w którym wystąpią uczestnicy warsztatów dla dorosłych oraz dzieci. Zaprezentują oni utwory, które opanowali podczas zajęć pod czujnym okiem instruktorów.  

Chórowi będą towarzyszyć znakomici muzycy: Szymon Markiewicz na instrumentach klawiszowych, Michał Zwierniak – gitara, Krzysztof Mysona – bas, Łukasz Sobczyk – perkusja oraz sekcja dęta pod kierownictwem Wojciecha Zwierniaka, który zagra na saksofonie.

– Mamy nadzieję, że święto muzyki gospel w formie warsztatów i koncertu finałowego wpisze się na stałe w letnie wydarzenia kulturalne Bochni – podsumowują organizatorzy wydarzenia.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

grudzień, 2022