R e k l a m a

Trwa budowa tężni solankowej. Utrudnienia dla mieszkańców – ZDJĘCIA

-

Mieszkańcy bloku znajdującego się w bezpośrednim sąsiedztwie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Bochni skarżą się na utrudniony dostęp do ich miejsca zamieszkania. Przyczyną jest trwająca budowa tężni solankowej.

Teren został ogrodzony i nie ma możliwości dojazdu samochodami (choć w piątkowy poranek przy bloku był zaparkowany jeden samochód).

Dojście wokół szkoły

Dojście do bloku jest możliwe naokoło szkoły. Z relacji jednej z mieszkanek wynika, że i ta droga bywa utrudniona.

W pierwszy dzień budowy zostały zamknięte wszystkie bramki i brama na kłódkę. Wracając wieczorem do domu musieliśmy skakać przez ogrodzenie. W kolejnym dniu dostaliśmy klucze od starej bramki przy szkole, której nie da się otworzyć od wewnątrz, więc znów musimy skakać przez ogrodzenie – zwraca uwagę jedna z mieszkanek.

Wskazuje również, że ścieżka wokół szkoły jest w złym stanie: – Są tam nierówności i pokrycie mchem, który podczas deszczu jest bardzo śliski. W naszym bloku mieszkają małe dzieci oraz starsza pani, dla których chodzenie po tej trasie jest uciążliwe. Dodatkowo brak wystarczającego oświetlenia.

Parkowanie przy ul. Orackiej

Swoje pojazdy mieszkańcy muszą teraz zatrzymywać przy ul. Orackiej, gdzie parkowanie w dni robocze od godz. 8:00 do 17:00 jest płatne. Magistrat obiecuje, że to się zmieni i dla mieszkańców tego bloku będzie darmowe.

Mieszkańcy będą mieć zapewnione parkowanie przy ul. Orackiej. Były z nimi na ten temat rozmowy w Urzędzie Miasta i wszystko jest załatwione – przekazał Andrzej Koprowski z Urzędu Miasta Bochnia.

Termin zakończenia prac to połowa grudnia

Budowa tężni solankowej przy Plantach Salinarnych w Bochni ruszyła w drugiej połowie kwietnia. Planowany termin zakończenia prac to 15 grudnia 2019 r.

Przy „Dwójce” powstanie nie tylko tężnia solankowa, ale również kompleks nowoczesnych boisk wraz z infrastrukturą. Obecne trzy boiska asfaltowe zostaną zastąpione przez dwa nowe. Jedno ze sztuczną trawą do gry w piłkę nożną i piłkę ręczną, drugie z nawierzchnią poliuretanową do koszykówki i siatkówki.

Ponadto powstanie nowy plac zabaw z zieloną siłownią i bieżnia. Zamontowane zostanie też oświetlenie oraz elementy małej architektury (ławki, kosze na śmieci).

Koszt budowy całego kompleksu to prawie 7,8 mln zł. Bochnia otrzymała na to zadanie ok. 3,7 mln zł unijnej dotacji.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc