Patriotyczny koncert pod lipą w Bieńkowicach – ZDJĘCIA

-

W poniedziałek w pobliżu 380-letniej lipy w Bieńkowicach w gminie Drwinia odbył się koncert patriotyczny. Organizatorami wydarzenia byli Małgorzata i Sławomir Potrzebscy, właściciele majątku w Bieńkowicach.

W koncercie uczestniczyła rodzina Tadeusza Jasińskiego, ostatniego przedwojennego właściciela Bieńkowic, który walczył w kampanii wrześniowej, a następnie po przedostaniu się do Anglii w stopniu kapitana był pilotem 300 Dywizjonu bombowego im. Ziemi Mazowieckiej. Jego postaci poświęcona była również wystawa znajdująca się nieopodal dworu.

Podczas uroczystości przedstawiciele władz samorządowych i wojewódzkich wręczyli synom bohatera okolicznościowe upominki, a później odbył się koncert w wykonaniu Orkiestry Dętej z Uścia Solnego, po której na ganku dworu zespół Forteca wykonał garść piosenek z okresu II wojny światowej.

Nie zabrakło też pokazów tanecznych w wykonaniu najmłodszych mieszkańców Bieńkowic oraz znanych utworów operetkowych w wykonaniu Ilony Krzywickiej. Nieco później goście i bardzo licznie przybyli mieszkańcy zasiedli do wspólnego stołu, aby w piknikowej atmosferze świętować kończące się święto.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

październik, 2022

X