R e k l a m a

Brak chętnych na wynajem lodowni na Plantach Salinarnych. Kolejny przetarg do unieważnienia

-

Czwarty już przetarg na wynajem pomieszczeń w wyremontowanym budynku dawnej lodowni na Plantach Salinarnych w Bochni zakończył się niepowodzeniem. Podobnie jak w przypadku poprzednich postępowań nikt nie złożył oferty.

W ostatnich latach budynek lodowni został wyremontowany wraz z sąsiednim obiektem dawnej kuźni. Remont zakończył się w 2021 r., a prace kosztowały prawie 4 mln zł, z czego ponad połowę stanowiła unijna dotacja.

Pomieszczenia w dawnej kuźni udało się szybko zagospodarować. Od kilku miesięcy działa tam Centrum Informacji Turystycznej, publiczna toaleta i restauracja. Najemca dla gastronomii został wybrany już w pierwszym przetargu. Cena wywoławcza wynosiła 25 zł za 1 m kw., a licytację zakończono na kwocie ponad 56 zł netto za 1 m kw.

Z kolei pomieszczenia w budynku dawnej lodowni nie cieszą się takim zainteresowaniem. Urzędnicy przewidzieli tam inną funkcję niż gastronomiczna. W lokalu możliwe jest prowadzenie sklepiku z pamiątkami, produktami lokalnymi i regionalnymi wytwórców, artystów plastyków, projektantów, rękodzielników, rzemieślników itp.

Powierzchnia użytkowa dawnej lodowni to 30,7 m kw., a zaproponowana w ostatnim przetargu kwota najmu to 20 zł netto za 1 m kw. (w pierwszym przetargu stawka wynosiła 30 zł netto za 1 m kw.). Okres najmu to 10 lat.

Urzędnicy zamierzają teraz ogłosić kolejny przetarg. Możliwe, że aby zachęcić potencjalnych najemców stawka zostanie jeszcze zmniejszona lub zwiększony zostanie zakres dopuszczalnej działalności.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc