R e k l a m a

Bochnia. Co wypływa z kanału do Raby? Zaalarmowano służby

-

W poniedziałek służby zostały poinformowane o wycieku brunatnej substancji do rzeki Raba na wysokości ul. Wygoda w Bochni. Wstępnie nie stwierdzono zagrożenia dla środowiska.

O sprawie poinformowano na facebookowym profilu Klubu Spinningowego Zębaty Bochnia. Zamieszczono tam film, na którym widać jak ciecz o brunatnym zabarwieniu wylewa się do Raby z wylotu kanalizacji deszczowej podpisanej jako „Stalprodukt”.

Tematem zainteresowano służby.

W poniedziałek 22 sierpnia przed godz. 14:00 Komenda Powiatowa Policji w Bochni została poinformowana przez Straż Miejską w Bochni o ewentualności zanieczyszczenia rzeki Raba przez wodę płynącą z kanału burzowego zlokalizowanego przy ul. Wygoda w Bochni. Na miejsce skierowaliśmy grupę dochodzeniowo-śledczą, powiadomiliśmy także straż pożarną, Nadzór Wodny z siedzibą w Bochni oraz Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska z siedzibą w Tarnowie – powiedział w rozmowie z Bochnianin.pl sierż. szt. Daniel Bułatowicz, rzecznik prasowy bocheńskiej policji.

Na miejscu pobrano próbki wody. – Wstępnie nie stwierdzono zagrożenia dla środowiska wodnego. Będziemy jednak czekali na wyniki badań – dodał Daniel Bułatowicz.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc