R e k l a m a

„Dziecko na zakręcie”. Konferencja nt. bezpieczeństwa dzieci i młodzieży

-

Ponad 150 osób uczestniczyło w konferencji „Dziecko na zakręcie”, której organizatorami byli Starostwo Powiatowe w Bochni oraz Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna im. Stefana Szumana w Bochni.

W środę 8 maja prelegenci, goście i uczestnicy spotkania rozmawiali o wyzwaniach przed jakimi stają m.in. rodzice, terapeuci, czy nauczyciele. Mówili o tym co terapia rodzinna może zaoferować dzieciom i młodzieży zmagającym się z cierpieniem psychicznym, jak radzić sobie z prowokacyjnymi zachowaniami i roztropnie przeprowadzać dzieci przez okres burzliwych zmian, wczesnego dorastania, a także jak stawiać granice.

Wszystkich uczestników spotkania powitali starosta bocheński Adam Korta oraz Kinga Pałka, dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Bochni.

Cieszę się, że tak licznie odpowiedzieli państwo na nasze zaproszenie. To bardzo ważne, aby w tych trudnych czasach spotykać się i rozmawiać. Tym bardziej, że w życiu codziennym pojawia się coraz więcej sytuacji, które pokazują jak krucha i delikatna jest dziecięca psychika – mówił Adam Korta, starosta bocheński.

W programie znalazły się nazwiska prelegentów cieszących się w środowisku edukacyjnym dużym uznaniem, jak np. Wanda Papuga oraz Olga Pelc-Pękala. Swoją wiedzą i doświadczeniem podzielili się również wybitni specjaliści z zaprzyjaźnionych placówek, jak Wacław Srebro z Poradni Profilaktyczno-Terapeutycznej w Tarnowie, mówiący o ważnej roli rodziny, Paweł Kamiński z Poradni Leczenia Uzależnień i Współuzależnienia w Brzesku oraz Stanisław Maciaszek ze Śląskiego Centrum Profilaktyki i Psychoterapii w Katowicach.

O zachowaniach autodestrukcyjnych wśród dzieci i młodzieży opowiedział lekarz psychiatra z Uniwersyteckiego Szpitala w Krakowie, Bartłomiej Taurogiński. Wśród zaproszonych prelegentów nie zabrakło również przedstawicieli Powiatowej Komendy Policji w Bochni – Grzegorz Maj podzielił się swoją wiedzą na temat cyberprzemocy i stalkingu. Konferencję zamknął wykład Kingi Pałki, poruszający temat granic jakie stawiamy swoim dzieciom w wychowaniu.

Przez cały dzień wszyscy zgromadzeni eksperci wyjaśniali jak dbać o bezpieczeństwo dzieci, dyskutowali o zagrożeniach, a także pokazywali sposoby jak im przeciwdziałać. Była to znakomita okazja do tego, aby się spotkać, porozmawiać, a także poszerzyć wiedzę w zakresie świadomości zagrożeń jakie czekają na młodych ludzi.

W bocheńskiej konferencji wzięło udział ponad 150 słuchaczy. Wśród nich znaleźli się nauczyciele, wychowawcy, rodzice, studenci, dyrektorzy szkół, przedszkoli, poradni psychologiczno-pedagogicznych oraz placówek oświatowych z rodzimego oraz sąsiednich powiatów. Wysoki standard konferencji podkreślił fakt objęcia jej honorowym patronatem Rzecznika Praw Dziecka oraz Małopolskiego Kuratora Oświaty w Krakowie.

Konferencja była organizowana w ramach 20-lecia powiatu bocheńskiego.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia