Futsal. W sobotę historyczny mecz! BSF rozpocznie rywalizację w Ekstraklasie

-

W sobotę 27 sierpnia o godz. 18:00 zespół BSF ABJ Powiat Bochnia rozpocznie swoją przygodę z Ekstraklasą. W pierwszym meczu ekipa dowodzona przez trenera Klaudiusza Hirscha podejmować będzie Legię Warszawa. Bilety na mecz można kupić TUTAJ.

W okresie przygotowawczym BSF rozegrał 6 sparingów, wybierając na rywali mocnych przeciwników z Polski i Słowacji – zarówno Piast Gliwice (aktualny mistrz Polski) jak i MIMEL Lučenec to zespoły, które przygotowywały się do preeliminacyjnej fazy Ligi Mistrzów.

W przerwie letniej klub był bardzo aktywny na rynku transferowym i dokonał wzmocnień na każdej pozycji. Kadrę wzmocnili zawodnicy, którzy mają doświadczenie w polskiej lidze, a także ogranie na arenie międzynarodowej. – Sprowadziliśmy naprawdę klasowych zawodników, którzy wniosą wiele jakości – ocenia prezes klubu Rafał Czaja. – Zabrakło tylko kropki nad i – rozmawialiśmy z jeszcze jednym topowym futsalistą, ale, nie zdradzając nazwisk, nie udało się sfinalizować transferu.

Zespół ma nowego kapitana – został nim Piotr Matras, od początku związany z BSF-em.

Ze względu na nawiązanie współpracy z Powiatem Bocheńskim, nazwa klubu występującego w Ekstraklasie została kosmetycznie zmieniona: teraz to „BSF ABJ Powiat Bochnia”.

Prezes BSF Rafał Czaja na progu sezonu przyznaje: – To ogromne wyzwanie dla całego klubu. Obserwując sparingi wiem, że ten zespół stać na wiele. Spodziewam się, że pokażemy się ze świetnej strony, a co za tym idzie stale będziemy zwiększać liczbę kibiców na trybunach.

Patronem medialnym drużyny jest Bochnianin.pl.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

styczeń, 2023