R e k l a m a

Wiśnicz. Kierowca dostawczaka miał prawie 4 promile i… jechał do pracy

-

Prawie 4 promile alkoholu w organizmie miał kierujący dostawczym renaultem 36-letni mieszkaniec gminy Lipnica Murowana. Mężczyzna, jadąc zygzakiem chciał dotrzeć do pracy, jednak jego dalszą jazdę uniemożliwił będący jeszcze przed służbą funkcjonariusz z Komisariatu Policji w Nowym Wiśniczu.

W poniedziałek około godz. 7:00 policjant Zespołu Kryminalnego Komisariatu Policji w Nowym Wiśniczu, jeszcze przed służbą otrzymał na swój prywatny numer telefonu telefoniczną informację o nietrzeźwym kierującym pojazdem dostawczym renaultem, który miał przemieszczać się w stronę Nowego Wiśnicza. Policjant poinformował oficera dyżurnego, a ponieważ sam jechał w stronę Nowego Wiśnicza to również wypatrywał wskazanego kierowcy.

Jadąc do służby funkcjonariusz zauważył wskazany pojazd przemieszczający się jedną z głównych ulic Nowego Wiśnicza. Biały dostawczy renault powoli jechał w jego kierunku, dlatego zatrzymał swój samochód i wysiadł z niego. Asekuracyjnie wyszedł na przejście dla pieszych i dał kierującemu sygnał do zatrzymania pojazdu. W chwili, gdy mężczyzna się zatrzymał funkcjonariusz wylegitymował się okazując legitymację i odznakę policyjną oraz podając stopień, imię i nazwisko, a następnie polecił, by kierowca zjechał na pobocze.

Kierujący zatrzymał się we wskazanym miejscu, a kiedy policjant podszedł do niego i wyczuł od niego woń alkoholu – zabrał mu kluczyki i kazał wysiąść z pojazdu. W trakcie przejścia krótkiego odcinka do pobliskiego komisariatu mężczyzna zataczał się i miał trudności z utrzymaniem równowagi.

W komisariacie kierowca został wylegitymowany, a także sprawdzono jego trzeźwość. Badanie 36-latka z gminy Lipnica Murowana wykazało prawie 4 promile alkoholu w organizmie. Kierowca renaulta, który pijany jechał do pracy już stracił prawo jazdy. Po wytrzeźwieniu usłyszy zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów nawet do 15 lat.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia