R e k l a m a

Strzelectwo. Rywalizowali o Puchar Prezesa OP LOK w Bochni

-

W sobotę na strzelnicy Ligi Obrony Kraju w Bochni odbyły się Otwarte Zawody o Puchar Prezesa Organizacji Powiatowej Ligi Obrony Kraju w Bochni. Rywalizowali przedstawiciele 10 kół strzeleckich LOK oraz instytucji powiatu bocheńskiego.

Podczas zawodów strzelano w czterech konkurencjach:

• rzut granatem ćwiczebnym na odległość 25 m do celu,
  • strzelanie z pistoletu centralnego zapłonu kal. 9 mm na odległość 25 m,
  • strzelanie z KBK AK „Kałasznikow” na dystansie 100 m,
  • cross strzelecki (bieg + strzelanie z kbks do tarczy biathlonowej na dystansie 50).

Puchar po kilkugodzinnych zmaganiach wywalczyli i odebrali z rąk prezesa OP LOK w Bochni Rafała Plądra zawodnicy Klubu Strzeleckiego LOK „PUSZCZA” Dziewin. Na 2. miejscu podium stanęli reprezentanci Klubu Strzeleckiego LOK „SOBOLIK” Chrostowa, a 3. miejsce zajęli strzelcy z Klubu LOK Bocheńskiego Zakładu Usług Komunalnych w Bochni. Ponadto 4. miejsce zdobyło Koło LOK GROT Bochnia, a 5. miejsce Koło LOK z Bratucic.

Na zdjęciu zawodnicy zwycięskiego Klubu Strzeleckiego LOK „PUSZCZA” Dziewin.

Indywidualnie w konkurencji „Trójbój Ogniowy” złoty medal odebrał Michał Kuchno z Koła LOK Bratucice, srebrny Włodzimierz Polowiec z Koła LOK BZUK Bochnia, a brązowy medal zawisł na szyi Bartłomieja Aksamita z KS LOK PUSZCZA Dziewin.

Dla gości niezrzeszonych w LOK przygotowano „Dwubój Ogniowy” polegający na konkurencji strzelania z KBK AK na odległość 50 m i pistoletu centralnego zapłonu na dystansie 15 metrów.

Zwyciężyła reprezentacja Związku Żołnierzy Wojska Polskiego Koło nr I w Bochni, 2. miejsce zdobyli policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Bochnia, a 3. miejsce funkcjonariusze z Zakładu Karnego Nowy Wiśnicz. Na 4. miejscu uplasowali się strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Bochni, a na 5. miejscu przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Bochni.

W kategorii indywidualnej:

• 1. Krzysztof Pikus z Komendy Powiatowej Policji w Bochni,
  • 2. Wojciech Aleksandrowicz ze Związku Żołnierzy Wojska Polskiego Koło nr I w Bochni,
  • 3. Andrzej Stukus również ze Związku Żołnierzy Wojska Polskiego Koło nr I w Bochni.

Podczas zawodów obecni byli wicestarosta bocheński Ryszard Drożdżak oraz mł. insp. Jerzy Polczyk, komendant powiatowy policji w Bochni. Obsadę sędziowską pełnili: sędzia główny zawodów Marian Ożóg i Michał Kulikowski oraz koledzy sędziowie z OP LOK Nowy Targ.

Zawodnicy ze zwycięskiego Klubu LOK PUSZCZA Dziewin będą reprezentować Organizację Powiatową w eliminacjach wojewódzkich trójboju obronnego i crossu w kategorii uczniów szkół ponadgimnazjalnych.