Weekend z Zabytkami Powiatu Bocheńskiego. Co w programie?

-

Bocheński Szlak Portretowy, Stacja Archeologiczna Rynek cz. 1, spotkanie z siostrą Chmielewską i redaktorem Jackiem Pałasińskim, Jesienne Impresje Folklorystyczne w Artystycznej Dolinie Raby, czy w Borówkowym Roju – to tylko nieliczne z nowości, w których będzie można uczestniczyć podczas Weekendu z Zabytkami Powiatu Bocheńskiego.

Podczas tegorocznej, jubileuszowej edycji znalazło się ponad 50 punktów na weekendowej mapie zwiedzania. Weekend z zabytkami ruszy w piątek 9 września i rozpocznie się od pikniku lokalnych smaków, warsztatów ceramicznych i wikliniarskich przy bocheńskim Rynku.

Oprócz perełek Bocheńszczyzny takich jak Kopalnia Soli w Bochni, Zamek w Wiśniczu, czy kościółek św. Leonarda, będzie można udać się na spacer szlakiem ludzi teatru, literatów i malarzy. Organizatorzy zapraszają na spacery tematyczne do Bochni, Lipnicy i Wiśnicza. Nowością będzie spacer na Pasierbicką Górę i Kamionną. Nie zabraknie pięknych drewnianych kościółków, które będzie można zwiedzić w Pogwizdowie, Sobolowie, czy Rajbrocie.

W sobotnie przedpołudnie organizatorzy zapraszają na warsztaty dziennikarsko-fotograficzne, a popołudniu na wernisaż wystawy fotografii Stefani Gurdowej w Kowalska Gallery oraz spotkanie z siostrą Małgorzatą Chmielewską i Jackiem Pałasińskim.

Podczas weekendu nie zabraknie smakowitych akcentów: w Cichawce odbędzie się rekreacyjna zabawa z historią kuchni w tle, wyjątkowych win będzie można zasmakować w Chroniowie, a w gospodarstwie u Kiejdów oprócz pogadanki o pszczołach, będzie mini-piknik z grillem.

Na zakończenie spotkania z zabytkami zapraszamy na II Powiatowy Zlot Pojazdów Zabytkowych, którego trasa przebiegać będzie przez Bochnię, Żegocinę, Lipnicę Murowaną i Nowy Wiśnicz. Meta zlotu będzie w Bochni w Parku Rodzinnym Uzbornia, gdzie dodatkowo odbędzie się ekopiknik z animacjami dla dzieci – zachęcają organizatorzy, czyli Starostwo Powiatowe w Bochni.

Liczba wydarzeń, miejsc czy spotkań jest tak duża, że ciężko wymienić wszystkie, dlatego najlepiej wejść na stronę www.zabytki.powiatbochenski.pl lub odebrać mapę z bocheńskiego starostwa.

Patronat medialny nad wydarzeniem objął m.in. portal Bochnianin.pl.

Wydarzenie odbędzie się w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

wrzesień, 2022

X