R e k l a m a

Uczniowie „Jedynki” odwiedzili Bad Salzdetfurth – ZDJĘCIA

-

W dniach 24-28 kwietnia grupa uczniów PSP nr 1 w Bochni wyjechała do miasta partnerskiego Bad Salzdetfurth w ramach projektu wymiany uczniowskiej, który został dofinansowany przez Organizację PNWM.

Pierwszego dnia uczniów oficjalnie powitał burmistrz Badu Björn Gryschka oraz dyrekcja zaprzyjaźnionej szkoły partnerskiej. Następnie rówieśnicy zwiedzali wspólnie Stadthistorisches Sole-, Salz- und Kali-Bergbau-Museum. Historię wydobywania soli na przestrzeni wieków opowiedział Jan Ludyga – Honorowy Ambasador Bochni. Dalszą część programu stanowił spacer po mieście partnerskim.

Kolejnego dnia uczniowie wspólnie spędzili czas w Hannoverze – stolicy regionu. Przebywając w tym mieście, młodzież poznała najważniejsze zabytki historii i kultury. Wytchnieniem w trakcie zwiedzania stała się wizyta w pięknych Ogrodach Królewskich.

Kolejne miejsce, które mieli okazję zobaczyć uczniowie, to Centrum Nauki PHAENO w Wolfsburgu. Uzupełnieniem wcześniej zaplanowanych punktów programu było aktywne spędzanie czasu wolnego. Uczestnicy projektu brali udział w grach i zabawach integracyjnych w hali sportowej i w kręgielni.

Opiekę nad uczniami w czasie zagranicznego pobytu sprawowały Agnieszka Stańdo – nauczyciel języka niemieckiego, główny koordynator i organizator wyjazdu oraz Magdalena Hypś – nauczyciel języka polskiego.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia