Policyjny pościg z Niepołomic do Krakowa. Pirat drogowy rozbił auto na barierce

-

Policjanci wielickiej drogówki ścigali kierującego citroenem, który łamiąc szereg przepisów ruchu drogowego uciekał aż do Krakowa gdzie staranował barierki a następnie ugrzązł na wysokim krawężniku. Okazało się, że 36-letni kierujący posiada zakaz prowadzenia pojazdów, a podczas kontroli w samochodzie znaleziono amfetaminę.

Do zdarzenia doszło w środę (7 września) pół godziny po północy. Patrolując ulicę 3 maja w Niepołomicach policjanci Wydziału Ruchu Drogowego wielickiej komendy zauważyli kierującego pojazdem marki Citroen, którego postanowili skontrolować. Kierowca nie zareagował na nadawane sygnały dźwiękowe i błyskowe do zatrzymania i podjął ucieczkę. – Uciekając, łamał szereg przepisów kodeksu drogowego, m.in. nie stosował się do sygnalizacji świetlnej, poruszał się środkiem jezdni zajeżdżając drogę innym kierowcom. W celu utrudnienia pościgu, 36-latek włączał tylne światła przeciwmgłowe chcąc oślepić funkcjonariuszy – relacjonuje policja.

Pościg zakończył się w Krakowie, na terenie jednego z parkingów. Kierujący Citroenem staranował tam barierki a następnie ugrzązł na wysokim krawężniku. Z uwagi na uszkodzenia pokolizyjne, podjął pieszą ucieczkę jednakże policjanci po kilkudziesięciometrowym pościgu zatrzymali go.

Jak się okazało, 36-letni krakowianin posiadał aktywny zakaz prowadzenia pojazdów, ponadto w pojeździe znaleziono środki odurzające w postaci amfetaminy. Zatrzymany został przebadany na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu – był trzeźwy. – Następnie poddano go badaniu narkotestem, który wykazał,  iż 36-latek znajdował się pod działaniem środków odurzających – informuje policja.

Kierowca citroena usłyszał już zarzut kierowania pojazdem pomimo orzeczonego zakazu sądowego, nie zatrzymania się do kontroli drogowej a także posiadania środków odurzających. Jeżeli wyniki badań krwi potwierdzą obecność środków odurzających, odpowie także za przestępstwo kierowania pojazdem pod wpływem narkotyków. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo, 36-latek musi liczyć się także z konsekwencjami za popełnienie licznych wykroczeń drogowych – za co grożą mu wysokie grzywny i punkty karne.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

kwiecień, 2023