Ponad 5 tys. osób uczestniczyło w „Weekendzie z Zabytkami” – ZDJĘCIA

-

Za nami jubileuszowy 15. Weekend z Zabytkami Powiatu Bocheńskiego. Była to szansa na zobaczenie niedostępnych zakątków powiatu oraz uczestnictwo w wielu ciekawych wydarzeniach.

W tym roku sporo, bo aż 360 osób, odwiedziło bocheńskie muzeum im. Stanisława Fischera. W obiekcie dostępne były wszystkie ekspozycje stałe oraz wystawy czasowe. Dużym zainteresowaniem cieszyła się bocheńska Gra Miejska, mimo nie najlepszej pogody, znaleźli się miłośnicy rodzinnego spacerowania z nutką rywalizacji w tle. Chętnie odwiedzano także Borówkowy Rój w Lipnicy Murowanej, który w tym roku dostępny był po raz pierwszy. Jednak tegoroczny rekord pobiła bocheńska Kopalnia Soli, na podziemną wycieczkę wybrało się prawie 1200 osób. Sporo turystów, bo aż 500, odwiedziło Muzeum Motyli.

Bardzo nam miło, że tak pokochaliście nasze spacery. Pogoda nie była Wam straszna co tym bardziej nas cieszy, spacerowym szlakiem podążało z nami prawie 280 osób. W tej edycji „weekendu”, w 50 wydarzeniach zorganizowanych przez trzy dni uczestniczyło łącznie ponad 5 tys. osób – podsumowują organizatorzy wydarzenia, pracownicy działu promocji Starostwa Powiatowego w Bochni.

W piątek dużym zainteresowaniem cieszył się Piknik Lokalnych Smaków organizowany na północnej pierzei bocheńskiego Rynku (link do zdjęć TUTAJ). W sobotę odbyło się piękne spotkanie z s. Małgorzatą Chmielewską, prowadzone przez Jacka Pałasińskiego (link do naszej galerii zdjęć TUTAJ). Natomiast w niedzielę Zlot Pojazdów Zabytkowych, którego zakończenie odbyło się w Parku Uzbornia w Bochni (więcej na ten temat TUTAJ).

Dziękuję wszystkim partnerom, którzy wspólnie z nami organizowali poszczególne wydarzenia, mieszkańcom za obecność, turystom za odwiedziny i zapraszam za rok – mówi Adam Korta, starosta bocheński.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

październik, 2023