R e k l a m a

Urzędy mają zmniejszyć zużycie prądu. Premier wyznaczył datę

-

– Administracja rządowa i samorządowa jest zobowiązana do zmniejszenia zużycia prądu o 10 proc. od 1 października – zapowiedział dziś premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej.

Szef rządu mówił o tej kwestii podczas konferencji prasowej, na której przedstawił szczegóły „Tarczy solidarnościowej” (ma chronić Polaków przed gwałtownymi wzrostami cen energii). Mateusz Morawiecki zapowiedział, że dla wszystkich gospodarstw domowych bez wyjątku ceny energii do 2 tys. kWh rocznie będą zamrożone na tegorocznym poziomie.

Premier zapowiedział także wprowadzenie obowiązku oszczędności energii w administracji:

– Administracja rządowa, ale także administracja samorządowa jest zobowiązana do zmniejszenia zużycia prądu o 10 proc. już od najbliższego czasu, nie od 1 stycznia, tylko chcemy żeby to było od 1 października, ponieważ każda niezużyta megawatogodzina jest oszczędnością polskiej gospodarki, polskich rodzin – mówił Mateusz Morawiecki. Zaczynamy także od siebie, jak najszybciej. Administracja publiczna, także administracja samorządowa, każda instytucja będzie musiała ograniczyć konsumpcję energii.

Zobacz też:

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia