R e k l a m a

„Cudze chwalicie, swego nie znacie”. Konkurs w Łazach – ZDJĘCIA

-

W czwartek w PSP im. św. Jana Pawła II w Łazach odbyła się I edycja Powiatowego Konkursu Regionalnego „Cudze chwalicie, swego nie znacie”. Wydarzenie pod hasłem „Znani i nieznani” przeznaczone było dla uczniów szkół podstawowych. W rywalizacji wzięło udział 20 uczestników z 10 szkół.

Celem konkursu było poznanie ciekawych osób związanych z Bochnią, rozbudzenie zainteresowania uczniów własnym regionem, motywowanie do współzawodnictwa, kształtowanie umiejętności zdobywania i rozszerzania wiedzy.

W ramach turnieju odbyło się 5 konkurencji, które wymagały od uczestników wykazania się wiedzą teoretyczną. Oprócz testu na wiedzę, krzyżówki, herbu i mapki Powiatu Bocheńskiego uczniowie zmagali się z zadaniem wymagającym rozpoznania osób znanych i nieznanych z regionu. Wszyscy uczestnicy reprezentowali wysoki poziom i wykazali się dużą wiedzą.

Laureatami I Powiatowego Konkursu Regionalnego „Cudze chwalicie, swego nie znacie” zostali:

  1. Paweł Jarosz (PSP Okulice);
  2. Wojciech Pradel (PSP Okulice);
  3. Emilia Sikora (PSP Rzezawa).

Zwycięzcy oraz pozostali reprezentanci otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe. Głównymi sponsorami tego przedsięwzięcia byli: Starostwo Powiatowe w Bochni, Rada Rodziców PSP w Łazach.

Wszystkim uczestnikom, laureatom, opiekunom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Dziękujemy za wsparcie podczas realizacji konkursu i zapraszamy do udziału w kolejnej edycji – przekazują organizatorki Małgorzata Płaneta i Bogumiła Piekarz.

Honorowy patronat nad konkursem objął starosta bocheński Adam Korta.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc