W weekend w Niepołomicach Pola Chwały 2022

-

W piątek 23 września w Niepołomicach ruszy trzydniowe wydarzenie pn. „Pola Chwały”. To żywa lekcja historii traktowanej jako zabawa i pasja. Motywem przewodnim tegorocznej edycji są czasy antyku, dlatego nie zabraknie rekonstrukcji z okresu starożytnej Grecji i Imperium Rzymskiego.

W programie:

  • obozy wojskowe,
  • rekonstrukcje bitew,
  • gry planszowe,
  • wystawa modelarstwa,
  • konferencja naukowa.

To wielkie wydarzenie, które już od kilkunastu lat odbywa się na terenie Niepołomic. Przez trzy dni goście, nie tylko z Polski, mają szansę poznać, a nawet stać się częścią historii. Festiwal jest organizowany przez prawdziwych miłośników i znawców przeszłości, którzy odtwarzają historyczne oddziały wojskowe, szyją stroje i mundury, tworzą broń i jeżdżą konno. A jeśli ktoś zamiast wojskowości woli zagłębić się w realia życia codziennego to ma szansę poznać pasjonatów historii kultury i rzemiosła. Na dziedzińcu odbywają się tańce, a w komnatach znaleźć można makiety, modele i plansze do gry – wyjaśnia Fundacja Pola Chwały, która jest organizatorem imprezy.

Teren wydarzenia obejmuje kilka lokacji, są wśród nich Zamek Królewski, Izba Regionalna i Centrum Dźwięku i Słowa. Tereny zielone zajmują obozy rekonstrukcyjne, na hipodromie za zamkiem odbywają się pokazy oddziałów rekonstrukcyjnych, a w niedzielę ulicami Niepołomic idzie widowiskowa defilada, podczas której prezentują się wszystkie oddziały biorące udział w imprezie. Nie zabraknie również atrakcji dla najmłodszych, a podróżujący z czworonogami mogą udać się do psiego parku na błoniach.

Wstęp jest darmowy i nie wymaga posiadania biletów.

Interaktywny program imprezy, ze wszystkimi punktami programu, opisami grup rekonstrukcyjnych oraz zaznaczonymi na mapie miejscami ich stacjonowania można znaleźć na stronie polachwaly.pl.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

październik, 2022

X