Uczestnicy „Konkursu wiedzy o Sejmie” z wizytą w Sejmie – ZDJĘCIA

-

Na zaproszenie posła Stanisława Bukowca w gmachu Sejmu RP gościła ponad 50-osobowa grupa młodzieży wraz z opiekunami reprezentująca wszystkie bocheńskie szkoły ponadpodstawowe, Liceum w Żegocinie oraz I Liceum Ogólnokształcące w Dąbrowie Tarnowskiej. Większość z biorących udział w wycieczce do stolicy osób, to uczestnicy „Konkursu wiedzy o Sejmie”, który wspólnie z Kancelarią Sejmu został zorganizowany w Bochni w czerwcu (pisaliśmy o tym TUTAJ).

Podczas pobytu w parlamencie uczniowie mogli nie tylko zapoznać się z historią Sejmu i Senatu, poznać architekturę budynków, ale również przysłuchać się trwającym obradom plenarnym. Mieli też okazję wziąć udział w najnowszym projekcie gamingowym w przestrzeni 3D opracowanym przez Instytut Pamięci Narodowej – „Gra szyfrów” i w ten sposób wcielić się w historyczne postaci żołnierzy wojny polsko-bolszewickiej z 1920 roku.

Ostatnim akcentem wycieczki do stolicy było zwiedzanie jednego z ważniejszych miejsc polskiej martyrologii z okresu zaborów – Muzeum X Pawilonu Cytadeli Warszawskiej, w którym więziono m.in. Romualda Traugutta, marszałka Józefa Piłsudskiego i Romana Dmowskiego. 

– Cieszę się, że po raz kolejny mogłem gościć w Sejmie młodych mieszkańców mojego miasta
i regionu –
mówi poseł Stanisław Bukowiec. – Zawsze tego typu spotkania, rozmowy są dla mnie ważnym doświadczeniem, a zarazem bardzo przyjemnym momentem w poselskiej działalności. Jestem przekonany, że dla tych młodych ludzi wizyta w Warszawie to interesujące przeżycie, poznanie historii Polski i ważne doświadczenia na dorosłą przyszłość. Dziękuję opiekunom i dyrekcjom szkół za dobrą współpracę przy tym przedsięwzięciu.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

grudzień, 2022