R e k l a m a

W sobotę zbiórka makulatury. Tym razem przy kościele św. Pawła

-

Stowarzyszenie Rodzin Katolickich przy parafii św. Pawła Ap. zaprasza na ostatnią w tym roku zbiórkę „Makulatury na misje”, która odbędzie się w sobotę 8 października przy kościele św. Pawła Apostoła w Bochni. Kontener na makulaturę będzie ustawiony w godz. 7:00-16:00.

Jak informuje s. Kolbena, koordynatorka budowy Centrum Dziecka, do przedszkola w tym roku uczęszcza 100, a do szkoły podstawowej 257 dzieci. Dzięki pomocy ludzi dobrej woli i o wrażliwym sercu udało się już umieścić przedszkole na parterze, a szkołę na I piętrze. Nowe sale lekcyjne nie posiadają jeszcze okien, zabezpieczone są kratami. Istnieje pilna potrzeba dobudowania do tego budynku dwóch sal lekcyjnych z zapleczem sanitarnym. Rozpoczęto budowę fundamentów, co jest trudne i kosztowne z uwagi na skaliste podłoże.

Dlatego tradycyjnie można pomóc przynosząc zużyty papier i karton. Istnieje też możliwość wcześniejszego dostarczenia makulatury do bazy firmy recyklingowej EKOMBUD, znajdującej się przy ul. Krzyżanowickiej 68 od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 14:00. Kartkę z potwierdzeniem oddania makulatury można przekazać do kancelarii parafialnej przy parafii św. Pawła Ap. lub organizatorom akcji „Makulatura na misje” w dniu zbiórki.

Każdy przekazany kilogram makulatury pomoże wykończyć i wyposażyć w niezbędny sprzęt przedszkole i szkołę w powstającym Centrum Dziecka w bardzo biednej dzielnicy Cariere w Yaounde, stolicy Kamerunu.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia