R e k l a m a

Bochnia. Za odbiór śmieci miasto zapłaci o 250 tys. zł więcej?

-

Prawdopodobnie o ponad 250 tys. złotych więcej niż w tym roku będzie musiało zapłacić miasto Bochnia za odbiór i zagospodarowanie odpadów odbieranych od mieszkańców w roku 2023. Suma, którą samorząd musi przeznaczać na to zadanie zwiększa się corocznie od kilku lat i jest już coraz bliżej 10 mln zł.

Kontrakt realizowany w bieżącym roku opiewa na kwotę 9 mln 143 tys. złotych. Wczoraj w magistracie otworzono oferty złożone w przetargu na świadczenie tych usług w przyszłym roku. Zgłosiły się dwa podmioty – oprócz konsorcjum firm BZUK i EKOMBUD, które realizuje obecną umowę, także ANBUD z Wieliczki. Zaproponowane kwoty to odpowiednio: 9,4 mln zł i 9,57 mln zł.

Urzędnicy najwyraźniej spodziewali się, że będzie drożej niż rok temu (podwyżkę nietrudno było przewidzieć w kontekście choćby zmian cen paliw…), bo przed otwarciem ofert poinformowano, że miasto zamierza przeznaczyć na zadanie kwotę w wysokości 9,4 mln zł brutto.

Kwota zaproponowana przez konsorcjum jest wyższa od tego założenia zaledwie o 523 zł i 4 grosze, więc należy się spodziewać, że właśnie z tym podmiotem zostanie podpisana umowa.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc