R e k l a m a

To koniec Podziemnych Biegów Sztafetowych w Bochni?

-

Organizatorzy jednej z najbardziej znanych i rozpoznawalnych imprez biegowych w Polsce po przeprowadzeniu szesnastu jej edycji dość niespodziewanie ogłosili zawieszenie inicjatywy. Jak wynika z wpisu w mediach społecznościowych, przyczyną są koszty przedsięwzięcia.

12-godzinny Podziemny Bieg Sztafetowy był organizowany w Bochni od 2005 roku, ale ostatni raz odbył się na początku 2020 roku, tuż przed wybuchem pandemii. Potem w kolejnych sezonach – w 2021 i 2022 roku – impreza nie mogła się odbyć ze względu na obostrzenia epidemiczne. I gdy wydawało się, że ta wymuszona przerwa ma się ku końcowi i wiosną 2023 biegacze znów pojawią się w solnych korytarzach, okazało się, że pauza potrwa dłużej…

„Kochani! Szanując Wasze portfele i Waszych rodzin podjęliśmy decyzję o zawieszeniu organizacji biegu. Nigdy nie ukrywaliśmy że 12-godzinny Podziemny Bieg Sztafetowy w Kopalni Soli Bochnia organizowany jest w koncepcji utrzymywania minimalnych kosztów po stronie uczestnika i dostarczania Wam niezapomnianych przeżyć na możliwie najwyższym poziomie. W obecnym czasie nie jesteśmy w stanie Wam tego zapewnić, a podwajanie lub potrajanie opłaty startowej stoi w sprzeczności z tym co budowaliśmy dla Was przez lata.”

– Z bólem w naszych sercach, w sercach wszystkich wolontariuszy, przez lata realizujących swoje zadania za „dziękuję”, z poczuciem straty u pracowników Kopalni, dla których też to ważna i szczególna impreza – odpuszczamy – napisali organizatorzy.

AKTUALIZACJA (14:52, 7.10.2022)

Organizatorzy precyzują, że „zawieszenie” oznacza wycofanie się z organizacji edycji 2022, która z wiosennego terminu została przesunięta na listopad (i już wiadomo, że się nie odbędzie). Kwestia organizacji biegu w 2023 roku pozostaje na razie sprawą otwartą.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia