Wójt Marek Bzdek: „Nowa sala sportowa w Brzeźnicy to już tylko kwestia czasu”

-

– Nowa sala sportowa w Brzeźnicy to już tylko kwestia czasu. Wczoraj została podpisana z wiceministrem sportu umowa na dofinansowanie tej inwestycji – poinformował wójt gminy Bochnia Marek Bzdek. Samorząd dostanie na inwestycję 2 mln zł, co stanowi około 50 proc. wartości przedsięwzięcia.

– To, że otrzymaliśmy wsparcie na to ważne przedsięwzięcie, było wiadomo już kilka tygodni temu. Wtedy ministerstwo ogłosiło wyniki naboru wniosków do programu „Sportowa Polska”. W konkursie dofinansowanie otrzymało zaledwie 23 projekty z całej Polski, a wśród nich gmina Bochnia na budowę nowoczesnej sali sportowej przy szkole podstawowej w Brzeźnicy – przypomina gospodarz gminy Bochnia. – Wczoraj odwiedziłem Ministerstwo Sportu i Turystyki, by złożyć swoje podpisy pod umową, pod którą podpisał się również w imieniu resortu wiceminister Jacek Osuch – pełnomocnik rządu ds. infrastruktury sportowej – dodaje Marek Bzdek.

W spotkaniu w ministerstwie wzięli udział również Wiesław Krajewski – poseł na Sejm RP, Ewelina Makowska – zastępca wójta oraz Piotr Gajek – przewodniczący rady gminy. – Spotkanie było okazją do przedstawienia ministrowi pomysłów dotyczących projektów związanych z rozwojem infrastruktury sportowo-rekreacyjnej w gminie Bochnia. Podczas spotkania dyskutowaliśmy na tematy związane z możliwościami pozyskania środków resortowych na gminne inwestycje – relacjonują samorządowcy.

Podpisanie umowy na dofinansowanie inwestycji otwiera drogę do rozpoczęcia przygotowań do przetargu na budowę hali.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

marzec, 2023