R e k l a m a

Basen w Bochni ogranicza działalność. Powodem kryzys energetyczny

-

Dyrekcja Krytej Pływalni w Bochni szuka kolejnych sposobów cięcia kosztów. Po wcześniejszym obniżeniu temperatury wody w nieckach basenowych, w środę poinformowano o wprowadzeniu ograniczeń w funkcjonowaniu obiektu podczas weekendów.

W komunikacie adresowanym do klientów pływalni wyjaśniono, że decyzja związana jest „z narastającym kryzysem energetycznym i horrendalnymi podwyżkami cen (zwłaszcza ciepła systemowego)”.

Wprowadzone ograniczenia dotyczyć będą czasu działania obiektu w weekendy. Do tej pory basen w Bochni czynny był przez 7 dni w tygodniu, codziennie w godz. 6:30-21:30.

Od najbliższego weekendu będą zmiany: w soboty basen będzie otwarty tylko w godz. 6:30-13:30, a w niedzielę pływalnia będzie całkowicie nieczynna.

Jednocześnie poinformowano, że temperatura wody pozostaje bez zmian tzn. basen sportowy +27st.C, basen rekreacyjny +30 st.C, jacuzzi +32 st.C.


O trudnej sytuacji bocheńskiej pływalni informował niedawno burmistrz Bochni: – Największym problemem jest w tej chwili cena ciepła. Z obliczeń, które sporządził pan dyrektor wynika, że mniej więcej z 40 tys. zł miesięcznie cena dostarczanego ciepła do pływalni wzrośnie do 260 tys. zł – przekazał Stefan Kolawiński. Więcej na ten temat TUTAJ.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia