R e k l a m a

PiS w Małopolsce zwiera szeregi. Beata Szydło zapowiada mobilizowanie struktur w terenie

-

– Ruszam w trasę i będę spotykała się z wszystkimi strukturami organizacyjnymi partii w Małopolsce. Będą to spotkania robocze, na których wypracujemy sposób działania, plany i strategię na najbliższe miesiące – zapowiedziała w sobotę w Krakowie Beata Szydło, szefowa PiS w Małopolsce podczas podczas posiedzenia wojewódzkiej Rady Regionalnej Prawa i Sprawiedliwości.

– Po zmianach organizacyjnych w partii pora na wytężoną pracę – jesteśmy jednością i razem – radni, parlamentarzyści, członkowie partii pracujemy dla Polski – podkreśliła była premier. Równocześnie szefowa Prawa i Sprawiedliwości w Małopolsce przedstawiła harmonogram swoich spotkań ze strukturami partii w terenie. Zwróciła uwagę, że w okresie pandemii aktywność niektórych komitetów została mocno ograniczona, dlatego należy powrócić do pełnego zaangażowania jak w poprzednich latach.

– Ruszam w trasę i będę spotykała się z wszystkimi strukturami organizacyjnymi partii w Małopolsce. Będą to spotkania robocze, na których wypracujemy sposób działania, plany i strategię na najbliższe miesiące – zapraszamy zarówno członków partii, jak i wszystkich samorządowców, którzy z nami współpracują lub chcą współpracować – powiedziała Beata Szydło.

Była premier zwróciła również uwagę, że odtworzone mają zostać struktury młodzieżowe, za które ma od teraz odpowiadać Jakub Cieśla, dotychczas będący przewodniczącym Forum Młodych PiS w Krakowie, a także członek zarządu Forum Młodych w Polsce. – Młodzi ludzie mają wielki potencjał. Z jednej strony chcą się uczyć od polityków, z drugiej strony mają często inne spojrzenie na pewne kwestie, dlatego mogą doradzać co jest dla nich ważne – powiedział Jakub Cieśla.

Jak przekazano w komunikacie dla mediów, Rada powołała Michała Drewnickiego, wiceprzewodniczącego Rady Miasta Krakowa, na funkcję rzecznika partii w Małopolsce.


Rada Regionalna to statutowe ciało w ramach struktur Prawa i Sprawiedliwości, w którego skład wchodzą parlamentarzyści partii z danego województwa, członkowie zarządu samorządu wojewódzkiego, pełnomocnicy okręgów czy przewodniczący klubów PiS w miastach będących stolicami okręgów wyborczych do sejmu.

Rada ma za zadanie koordynować działania partii w województwie, zatwierdzać listy wyborcze do Sejmiku Województwa Małopolskiego czy rekomendować kandydatów w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Decyzją prezesa PiS, Beata Szydło została powołana na funkcję szefa Małopolskiej Rady Regionalnej Prawa i Sprawiedliwości.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

luty, 2024