Bocheński zespół zwyciężył w Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostwach Polski – ZDJĘCIA

-

Bocheński zespół Halit Racing Team zwyciężył w Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostwach Polski! Dawid Rzymek reprezentujący barwy HRT w sezonie 2022 zdobył Puchar Polski w klasie Sport 600.

HRT założył w 2010 roku Grzegorz „Kosa” Kłosowski – rodowity bochnianin, który w przeszłości startował w Pucharze Polski klasy Sport 1000.

– Sezon 2022 był dla nas wyjątkowym wyzwaniem – mówi szef Halit Racing Team. – Projekt WMMP 2022 rozpoczęliśmy w październiku ubiegłego roku. Brałem udział w tych zawodach jakiś czas temu i doskonale wiedziałem, że decyzja o startach w pełnym cyklu mistrzostw wymaga nie tylko wyjątkowego zaangażowania i przygotowania ale również odpowiedniego wsparcia. Przygotowaniem technicznym motocykla zajmował się Krystian Sitko z „300 Serwis Motocyklowy”. Całą oprawą wizualną i mentalną oraz strategią zająłem się osobiście. Nie można również zapomnieć o Julii Kłosowskiej, która miała wpływ na każdą dziedzinę tego przedsięwzięcia. Bez żeńskiego pierwiastka w jej wydaniu zespół nie byłby tak wyjątkowy.

– Jesteśmy zgraną ekipą i dzięki temu w krótkim czasie dopięliśmy wszystko na 100%. Dawid wykazał się doskonałą techniką jazdy oraz dojrzałością, która w tym sporcie jest konieczna. Potrafił do ostatniej rundy zachować zimną krew i wygrał Puchar Polski Klasy – Sport 600. Jest gotowy żeby walczyć w klasie mistrzowskiej z najlepszymi zawodnikami w kraju i za granicą. Jestem przekonany że najlepsze dopiero przed nim. Bardzo dziękuję całemu teamowi HRT za ogrom pracy i zaangażowanie i kibicom którzy tak licznie przyjeżdżali nas wspierać! To nasz wspólny sukces – mówi Grzegorz Kłosowski.

Tegoroczne najbardziej prestiżowe zmagania Mistrzostw Polski odbywały się również zagranicą (Słowacja) – Dawid nie schodził z podium przez cały sezon, a jego regularność oraz dojrzałość skutkowała pierwszym triumfem na motocyklu Honda w Pucharze Polski w klasie Sport 600.

– To był bardzo udany sezon! Każdej rundzie towarzyszyły niesamowite emocje, których nigdy nie zapomnę. Ogromne podziękowania dla grupy Halit Racing Team w tym Grzegorza Kłosowskiego za wsparcie i pomoc – podkreśla Dawid Rzymek. – Dziękuję moim sponsorom – bez Was nie mógłbym zdobyć Pucharu Polski w klasie Sport 600. Szczególną wdzięczność kieruje w stronę bocheńskich firm: TTM – Tomasz Tobiasz, PRO-MAX Krzysztof Suwara, Semper Artur Porębski, Studio Akces oraz Kurdyś Garage Auto Detailing & Przyciemnianie Szyb”

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

grudzień, 2022