R e k l a m a

Od środy ponad 140 interwencji bocheńskiej straży pożarnej

-

Od środy 22 maja strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Bochni zanotowali 142 zdarzenia związane z intensywnymi opadami deszczu (stan na piątek godz. 11:00).

Najwięcej było oczywiście zalanych budynków mieszkalnych i zalanych piwnicy – po 38 takich zdarzeń. Ponadto m.in. 10 rozlewisk, 10 zalanych dróg. Zgłoszenia dotyczyły też zalanych budynków gospodarczych, udrażniania zatkanych przepustów – powiedział w rozmowie z Bochnianin.pl mł. kpt. Łukasz Klecki.

W pomoc zaangażowani są praktycznie wszyscy strażacy państwowej straży pożarnej oraz jednostek OSP. – Pracy jest cały czas dużo, choć można zauważyć mniejszą intensywność zgłoszeń. Cały czas dochodzą jednak nowe zgłoszenia – przyznał Łukasz Klecki.

Obecnie strażacy prowadzą działania głównie w gminie Drwinia i w gminie Bochnia (m.in. Proszówki, Damienice, Moszczenica). Działania polegają m.in. na przepompowywaniu rozlewisk, które zagrażają budynkom mieszkalnym, udrażnianiu przepustów.

Nieprzejezdna jest droga powiatowa pod mostem kolejowym na trasie Damienice – Kłaj. Z kolei w Pogwizdowie strażacy zabezpieczyli dwa gospodarstwa, w których istnieje możliwość osunięcia się ziemi.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia