R e k l a m a

Współpraca Niepołomic, Wieliczki i 7R. Będzie lepsze połączenie stref gospodarczych

-

Burmistrzowie Niepołomic i Wieliczki oraz prezes spółki 7R podpisali w zeszłym tygodniu porozumienie dotyczące budowy połączenia drogowego pomiędzy Wielicką Strefą Aktywności Gospodarczej a Niepołomicką Strefą Inwestycyjną.

W myśl porozumienia zostanie zaprojektowane i zbudowane połączenie obwodnicy w Podłężu z Wielicką Strefą Aktywności Gospodarczej w Węgrzcach Wielkich.

– Całość projektowa i finansowa inwestycji leży po stronie Wieliczki oraz firmy 7R S.A. – wyjaśnia Roman Ptak, burmistrz Niepołomic. Jednocześnie wskazuje „zyski” po stronie jego miasta i gminy: – Budowa połączenia znacznie ułatwi dostęp przedsiębiorcom z naszej strefy do magazynów w Węgrzcach Wielkich.

Będąca jedną ze stron porozumienia spółka 7R, oferująca wynajem nowoczesnych powierzchni magazynowych, ma już swoje centrum logistyczne w wielickiej strefie (9 hal, parkingi, place manewrowe) i zamierza dalej inwestować.

Niedawno Wieliczka przygotowała w pobliżu kolejne tereny pod inwestycje, którym „przyda się” odpowiednie skomunikowanie z niepołomicką strefą oraz z A4:

– Do tej pory w gminie Wieliczka rozwinęliśmy park magazynowy 230 tys. m2 i chcielibyśmy się dalej rozwijać – mówi Tomasz Lubowiecki, prezes 7R S.A. – Dzięki tej umowie mam nadzieję połączymy dwie gminy i będziemy mogli realizować nasze projekty. Uważamy, że taka współpraca pomiędzy podmiotem prywatnym a gminami, może spowodować zarówno rozwój dla gminy i wpływy podatków, a z drugiej strony my możemy tworzyć biznes i go dalej rozwijać.

W podobnym tonie wypowiada się burmistrz Niepołomic Roman Ptak: – Te strefy bardzo się rozwijają i jest to bardzo ważne dla naszych mieszkańców, bo to przecież wpływy do budżetów z tytułu podatków oraz miejsca pracy. Ale też każde takie rozwiązanie drogowe sprawia, że są to obszary jeszcze bardziej atrakcyjne, jeżeli chodzi o pozyskiwanie nowych inwestorów – zwraca uwagę.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc