R e k l a m a

Bochnia chce kupić nowe autobusy. Będą też pojazdy elektryczne dla turystów

-

Miasto Bochnia rozpisało przetarg na zakup kilku nowych autobusów oraz wolnobieżnych pojazdów elektrycznych. Te drugie mają obsługiwać i wspierać rozwój ruchu turystycznego w Mieście Soli. Samorząd chce aby nowe nabytki zasiliły tabor BZK w ciągu pół roku. Z kolei na już zamówione autobusy dla RPK czeka sąsiednia Gmina Bochnia.

Zamówienie zakupu nowego taboru do transportu zbiorowego w Mieście Bochnia zostało podzielone na trzy części.

Autobusy miejskie

Pierwsza obejmuje dwa nowe pojazdy o długości do 7,6 m do przewozu 14 pasażerów na miejscach siedzących i 20 pasażerów na miejscach stojących. Druga dotyczy dwóch pojazdów o długości do 8 m do przewozu 20 pasażerów na miejscach siedzących i 30 pasażerów na miejscach stojących.

Wszystkie autobusy mają być wyposażone w silniki spalinowe spełniające normę min. Euro-6, ma w nich znajdować się jedno miejsce na wózek inwalidzki, wymagane są tablice elektroniczne, system monitoringu, klimatyzacja, ogrzewanie postojowe wodne oraz drukarka biletowa.

Elektryczne pojazdy dla turystów

Trzecia część zamówienia obejmuje trzy pojazdy elektryczne, wolnobieżne z nadwoziem zamkniętym. Pojazd ma pomieścić minimum 20 pasażerów, wymagane są klimatyzacja, ogrzewanie, system nagłośnienia, pasy bezpieczeństwa. Zasięg na jednym ładowaniu akumulatorów określono na nie mniej niż 80 km.

Oferty do 9 grudnia

Termin składania ofert mija 9 grudnia, a pojazdy powinny zostać dostarczone w ciągu 6 miesięcy.

Gmina Bochnia czeka na już zamówione autobusy

Swój tabor odświeża również Rejonowe Przedsiębiorstwo Komunikacyjne, należące do sąsiedniej Gminy Bochnia. W lipcu podpisano umowy z firmami, które mają dostarczyć 6 autobusów komunikacji miejskiej oraz 1 autokar turystyczny (więcej o tym TUTAJ).

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

luty, 2024