Poseł Piotr Sak o żądaniach UE: „Ciastko z pigułką gwałtu”. Wpis skomentował Donald Tusk

-

Wpis na Twitterze reprezentującego nasz okręg wyborczy posła Piotra Saka (Solidarna Polska) odbił się wczoraj szerokim echem w świecie polityki. Nawiązał do niego m.in. lider Platformy Obywatelskiej Donald Tusk podczas swojego przemówienia w Płocku, co wywołało jeszcze większą burzę.

Tweet dotyczy sporu Polski z UE oraz zablokowania środków z KPO (jako powód podaje się nieprzestrzeganie standardów praworządności). Poseł Piotr Sak wczoraj po południu skomentował ten spór następująco: „Otrzymamy środki z KPO jeżeli zjemy zatrute ciastko nafaszerowane tabletką gwałtu. Gwałtu na Konstytucji i naszej suwerenności. Nigdy.”

Wpis skomentowano już ponad 1 tys. razy, ma kilkaset udostępnień. Prawdziwa burza wybuchła jednak, gdy odniósł się do niego Donald Tusk, który przywołując jego treść ocenił: – To są ci ludzie, którzy rządzą teraz Polską. Ja nie wiem skąd to przekonanie, że ktoś mu chciałby mu jakąkolwiek tabletkę gwałtu w ciastko włożyć. Przyjrzałem się, posłuchałem człowieka, nie sądzę, żeby był jakoś szczególnie zagrożony takimi sytuacjami. Natomiast problem polega na tym, że to jest nasze być, albo nie być – mówił lider PO o środkach z UE.

Donald Tusk dodał też: – Ja nie dam panu Kaczyńskiemu ciastka z tabletką gwałtu, ale chcę powiedzieć i użyję argumentu być może mocniejszego. Oni nas okradają, konkretnie Polskę z pieniędzy, ale z przyszłości. Oni okradają nas i nasze dzieci z przyszłości. Odsetki za polski dług są trzy razy większe, niż za czasów, kiedy ja kończyłem swoje premierostwo. To nie jest tylko to, że mamy rekordowe zadłużenie, ale będziemy przez lata płacić odsetki – podsumował Donald Tusk w Płocku.

Wypowiedź lidera opozycji jest szeroko komentowana, zwłaszcza na lewicy oburzenie wywołał wątek o tabletce gwałtu, a krytyczne głosy czasem łączą ją z wypowiedzią Jarosława Kaczyńskiego mówiącego o „dawaniu w szyję” przez młode kobiety („jeden żartuje z alkoholizmu, drugi z gwałtu”). O słowach Donalda Tuska oraz tweecie posła Piotra Saka napisały niemal wszystkie najważniejsze media.

Piotr Sak dostał się do Sejmu z listy PiS w okręgu nr 15, w wyborach 2019 roku zdobył 9,8 tys. głosów (większość w Tarnowie, powiecie tarnowskim i dąbrowskim; w powiecie bocheńskim otrzymał 543, a w brzeskim 591 głosy).

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

maj, 2023