R e k l a m a

Bochnia. Można już składać wnioski o preferencyjny zakup węgla – FORMULARZ

-

Mieszkańcy Bochni mogą od dziś składać wnioski o preferencyjny zakup węgla dla gospodarstw domowych. Przypominamy, że uprawniona do tego jest osoba fizyczna w gospodarstwie domowym, która spełnia warunki uprawniające do dodatku węglowego.

Proponowane asortymenty, o które można wnioskować to groszek oraz orzech (węgiel nie będzie workowany).

Ilości możliwe do zakupienia przez gospodarstwo domowe w ramach zakupu preferencyjnego zgodnie z ustawą to maksymalnie 1,5 tony do 31 grudnia 2022  oraz maksymalnie 1,5 tony od 1 stycznia 2023 do 30 kwietnia 2022. Węgiel w ramach zakupu preferencyjnego mieszkańcy będą mogli zakupić w cenie nie wyższej niż 2000 zł brutto (z odbiorem własnym z terenu kotłowni miejskiej MPEC, ul. Witolda Pileckiego 1).

Ze względów technicznych minimalna ilość zakupu węgla dla każdej transzy wynosi 0,5 tony.

Bocheńskie Zakłady Usług Komunalnych uruchomią również dodatkową usługę odpłatnego transportu dla mieszkańców miasta, którzy nie będą mogli samodzielnie dokonać odbioru i przewozu zakupionego węgla.

JAK I GDZIE ZŁOŻYĆ WNIOSEK

  • osobiście – w Urzędzie Miasta Bochnia, ul. Kazimierza Wielkiego 2 (bezpośrednie wejście od ulicy, przy Dzienniku Podawczym) w godzinach pracy Urzędu w godz. 7.30-15.30,
  • dodatkowo wnioski można składać elektronicznie za pośrednictwem platformy ePUAP – przy czym należy zwrócić szczególną uwagę aby załączony do nich plik zawierający właściwą treść wniosku (doc, docx, pdf) został podpisany kwalifikowanym podpisem elektroniczny lub potwierdzony za pośrednictwem profilu zaufanego.

Jednocześnie Urząd Miasta Bochnia informuje, że nie ma wpływu na terminy dostawy węgla, które jeszcze nie zostały dokładnie określone przez stronę Rządową. Pierwsze zapotrzebowanie na węgiel miasto złożyło już 21 października 2022 r.

Do pobrania:

– Wniosek o preferencyjny zakup węgla.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

luty, 2024