R e k l a m a

Bochnia. Nadal nie dojechało 180 ton węgla z pierwszej transzy

-

Kilka dni temu bocheński magistrat ogłosił, że mieszkańcy mogą już ubiegać się o preferencyjny zakup węgla w ramach drugiej transzy (na okres od 1 stycznia 2023 r.). Nadal jednak nie dojechała ponad połowa zamówionego węgla z transzy pierwszej.

Wnioski o preferencyjny zakup węgla dla gospodarstw domowych w ramach pierwszej transzy (węgiel przysługujący do 31 grudnia br.) można było składać od 10 listopada. Ilości możliwe do zakupienia przez gospodarstwo domowe w ramach zakupu preferencyjnego zgodnie z ustawą to maksymalnie 1,5 tony do 31 grudnia 2022 r. oraz maksymalnie 1,5 tony od 1 stycznia do 30 kwietnia 2023 r.

Bocheński magistrat zaczął już przyjmować wnioski o zakup węgla w ramach drugiej transzy, ale okazuje się, że do Bochni nie dotarł cały zamówiony węgiel w ramach pierwszej transzy.

Pierwsza transza węgla dotarła dopiero w połowie i została rozdysponowana według kolejności składanych wniosków. Węgla zamówiono 350 ton, przyszło 170 ton. Dostajemy węgiel z Kopalni Piast Ziemowit (węgiel grubszy) i drobniejszy z kopalni Pieklorz-Chwałowice, które to kopalnie reglamentują dostawy i nie mamy jednoznacznej, pewnej informacji kiedy dojedzie zamówiony węgiel – wyjaśnił w odpowiedzi na pytania zadane przez Bochnianin.pl Andrzej Koprowski z Urzędu Miasta Bochnia.

Ze względu na nieregularne dostawy osoby, które węgla nie mogły zakupić z niezależnych od siebie przyczyn, będą to mogły zrobić w roku przyszłym, nic nie przepada – dodał Andrzej Koprowski.

Wnioski o zakup węgla w ramach drugiej transzy (za okres od 1 stycznia 2023 r.) można składać od 14 grudnia br. Węgiel w ramach zakupu preferencyjnego mieszkańcy będą mogli zakupić w cenie 1850 zł brutto/tona (z odbiorem własnym z terenu kotłowni miejskiej MPEC, ul. Witolda Pileckiego 1).

Więcej informacji na ten temat, w tym wzór wniosku, udostępniono na stronie internetowej miasta – bezpośredni link TUTAJ.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc