R e k l a m a

Bochnia. Będzie remont wentylacji na basenie. Koszt: 650 tys. złotych

-

Prawie 650 tys. zł pochłonie modernizacja wentylacji mechanicznej w budynku Krytej Pływalni w Bochni. Choć w przetargu wpłynęły oferty znacznie przewyższające wysokość planowanych środków na ten cel, to miasto nie ma wyjścia – musi zacząć inwestować w unowocześnienie ponad 23-letniego obiektu, by zmniejszyć koszty jego utrzymania.

Tak naprawdę bocheńska pływalnia wymaga znacznie większych prac i nakładów finansowych (szacuje się, że w sumie to nawet kilka milionów złotych – więcej na ten temat przeczytacie TUTAJ), ale od czegoś trzeba zacząć. Na „pierwszy ogień” ma iść modernizacja wentylacji.

Miasto liczyło, że zrealizuje ten remont za 450 tys. zł. W przetargu zgłosiły się trzy firmy przedstawiając oferty opiewające na 644 tys. zł, 849 tys. zł oraz aż 1,2 mln zł – a więc wszystkie przekraczały zakładaną kwotę. Zgodzono się jednak na zwiększenie środków na ten cel w budżecie i inwestycja będzie realizowana przez warszawską spółkę AP ELBAS.

Zamówienie obejmuje opracowanie dokumentacji projektowej wymaganej do realizacji zadania, wykonanie robót polegających na demontażu istniejącej centrali wentylacyjnej obsługującej halę basenową i montażu w jej miejsce centrali wentylacyjno – klimatyzacyjnej o wysokiej efektywności energetycznej w tym dostosowanie instalacji wentylacyjnej, ciepła technologicznego i elektrycznej do potrzeb nowej centrali wentylacyjno – klimatyzacyjnej.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia