R e k l a m a

Maszt z „Biało-Czerwoną” stanął w centrum Bochni – ZDJĘCIA, WIDEO

-

Uroczystym wciągnięciem na maszt flagi narodowej rozpoczęły się w Bochni oficjalne obchody tegorocznego Święta Niepodległości. Nowy maszt stanął na placu Okulickiego, w centrum miasta.

Zakup oraz montaż masztu z tabliczką i flagą został sfinansowany w ramach realizacji rządowego projektu „Pod biało-czerwoną” pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego.

– Pierwszy raz mamy taką uroczystość na tym placu, związaną z podniesieniem flagi. Ogromnie cieszę się, że taka inicjatywa powstała – powiedział burmistrz Stefan Kolawiński. – Gromadzenie się pod flagą to szczególny moment – kiedy jesteśmy razem, kiedy czujemy tę moc jedności – podkreślił.

– Chciałbym bardzo podziękować mieszkańcom Bochni, którzy w liczbie uprawniającej do powstania tego masztu wzięli udział w głosowaniu internetowym. To też pokazuje wyjątkowy moment i chwilę, kiedy mieszkańcy Bochni rozumieją sytuację, utożsamiają się z barwami narodowymi, kiedy to wszystko nabiera wymiaru, który należy podkreślić ze szczególną mocą w okolicznościach z którymi mamy teraz do czynienia – myślę tutaj o wojnie na Ukrainie, o tym że toczą się działania zbrojne za naszą wschodnią granicą – dodał Stefan Kolawiński.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia