R e k l a m a

Biblioteka: W środę spotkanie z Janem Melą

-

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Bochni zaprasza na spotkanie z Janem Melą „Podróże na krańce świata i w głąb siebie”. Wydarzenia zaplanowano na środę 29 maja o godz. 17.30 w sali klubu Biblioteki. Wstęp wolny.

Jan Mela podzieli się ze słuchaczami swoją historią życia i pokaże, że jedyne co nas ogranicza to przeszkody, które stawiamy sobie sami. Spotkanie z podróżnikiem odbędzie się w ramach realizacji projektu „Audiobook kontra książki czyli z czym lepiej podróżować?” dofinansowanego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Jan Mela – polski podróżnik i działacz społeczny. Najmłodszy w historii zdobywca biegunów północnego i południowego w ciągu jednego roku. Pierwszy niepełnosprawny, który dokonał takiego wyczynu.

Jest założycielem fundacji „Poza Horyzonty”, współautorem programu podróżniczego w Radiu Kraków „Między biegunami”. Był ambasadorem zorganizowanych w Krakowie Światowych Dni Młodzieży 2016. W 2011 r. powstał film fabularny „Mój biegun”, którego scenariusz oparty był o życiorys Jaśka Meli.

Zdobywca wielu nagród: Człowiek bez barier (2004); Fenomen Przekroju (2005); Kolos w kategorii Wyczyn Roku za zdobycie w wieku 15 lat obydwu biegunów Ziemi (2005); Nagroda 5,10 i dalej im. Marcina Kołodyńskiego (2005); Nagroda Statuetka „Kryształków Zwierciadła” za działania na rzecz innych niepełnosprawnych (2009).

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia