Niepołomice. Policyjne kontrole ciężarówek, które nie korzystają z obwodnicy. Kilkadziesiąt mandatów

-


W związku z nagminnym łamaniem obowiązującego ograniczenia tonażu pojazdów na drodze przez Podłęże (gm. Niepołomice), policja przeprowadziła w dniach 21-25 listopada działania „Blind Trucker I”. Wystawiono kilkadziesiąt mandatów, a stróże prawa zapowiadają, że akcja będzie kontynuowana.

10 marca została otwarta nowa obwodnica, która ma za zadanie przejęcie ruchu pojazdów ciężarowych z autostrady A4 do Niepołomickiej Strefy Inwestycyjnej oraz ruchu tranzytowego do drogi krajowej 75. Część kierowców wciąż jednak nie korzysta z obwodnicy i toczy swe wielotonowe pojazdy przez środek miejscowości Podłęże.

Do niepołomickiego komisariatu stale napływają zgłoszenia o niestosowaniu się kierowców samochodów ciężarowych o rzeczywistej masie przekraczającej 12 ton do nowej organizacji ruchu. Policja na podstawie miejskiego monitoringu wszczęła już kilkaset postępowań w sprawach o wykroczenia niestosowania się do znaku B-18, ale w dalszym ciągu zdarzają się przypadki jazdy kierowców ciężarówek „na pamięć” lub też według nieaktualnych wskazań nawigacji.

Dlatego w dniach 21-25 listopada w Podłężu przeprowadzono działania „Blind Trucker” mające na celu rozpropagowanie wśród kierowców „tirów” informacji o zakazie ich poruszania się po odcinku 964 w tej miejscowości i utrwaleniu w świadomości kierowców istnienia znaków B-18 na tym odcinku drogi.

W działaniach oprócz niepołomickiej policji udział wzięli również funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce oraz z drogówki Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie (grupa Speed). Całość nadzorował komendant Komisariatu Policji w Niepołomicach nadkom. Maciej Onyszko, który zapowiedział, iż takie działania będą przeprowadzane cyklicznie.

Podczas kilkudniowej akcji skontrolowano ponad 100 ciężarówek, wystawiono kilkadziesiąt mandatów karnych.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

styczeń, 2023