R e k l a m a

Sukces uczennicy Ekonomika. Gabriela Lis z brązowym medalem w konkursie World Skills Poland 2022

-

Gabriela Lis z Zespołu Szkół Nr 3, uczennica kl IV c w zawodzie technik hotelarstwa, zajęła III miejsce zdobywając brązowy medal w Ogólnopolskim Konkursie Zawodów Branżowych Skills Poland 2022 organizowanym w Gdańsku.

Skills Poland to prestiżowe zawody umiejętności zawodowych koordynowane przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji, która jest także Narodową Agencją programu Erasmus+. Mają zachęcić młodych ludzi do podnoszenia jakości swoich umiejętności zawodowych w ścisłej współpracy z pracodawcami, a także promować najnowsze rozwiązania w kształceniu i szkoleniu zawodowym.

Zmagania konkursowe w dziedzinie „Obsługa gości hotelowych” trwały od 23-25 listopada. Uczestnicy wcielali się w rolę recepcjonistów i musieli wykazać się m.in. znajomością lokalnej i ogólnej informacji turystycznej, dobrą znajomością angielskiego w mowie i piśmie, znajomością obsługi komputera, savoir vivre, oceniano też umiejętności komunikacyjne i społeczne, rozwiązywanie problemów, kompetencje w zakresie liczb i obsługi gotówki oraz stosowanie procedur rezerwacji. – Rola recepcjonistów hotelowych jest kluczem do sukcesu każdego hotelu – podkreślają organizatorzy.

W finałach Skills Poland brało udział ponad 200 uczestników w 22 kategoriach, zmagania w ciągu trzech dni śledziło około 10 tysięcy widzów z całej Polski.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia