R e k l a m a

Rusza „Klub Podróżnika” – nowy cykl spotkań w CKSIT w Żegocinie

-

Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Żegocinie rozpoczyna nowy cykl spotkań w ramach „Klubu Podróżnika”. Organizatorzy zapraszają na spotkania wszystkich chcących posłuchać opowieści o niezwykłych ludziach, miejscach, historiach… W związku z tym, że opowieści nierzadko będą poruszać tematy trudne i kontrowersyjne, do Klubu Podróżnika zaprasza się osoby powyżej 16. roku życia.

Pierwsze spotkanie odbędzie się w sobotę 10 grudnia o godzinie 18:00 w sali widowiskowej CKSiT w Żegocinie, a jego temat przewodni brzmi: Aborygeni australijscy – 230 lat oporu i walki o sprawiedliwość. Opowieść przedstawi Bartek Twaróg – 6 lat mieszkający poza Polską, w 3 różnych krajach. Z zamiłowania zajmuje się fotografią uliczną, dokumentalną i krajobrazową.

Kilka słów od Autora na temat historii, jakiej wysłuchacie i zobaczycie podczas pierwszego spotkania Klubu Podróżnika:

Materiał ten powstawał przez pół roku w środowisku aborygeńskich aktywistów w Sydney. Wysłuchałem wielu trudnych osobistych historii. Dokumentowałem fotograficznie jak jak wcielają w życie swoje marzenia suwerenności i niezależności. W historiach ich życia jak w soczewce skupiają się ciężka przeszłość Australii i obecne problemy. Biała Australia ma ciemną historię, tak mawiają Aborygeni. Od przybycia angielskich osadników w 1788 roku jest to historia niewolnictwa, masakr i kulturowej degradacji Aborygenów. Wbrew pozorom, złe traktowanie Aborygenów przez „białą” Australię, to nie są zamierzchłe czasy. Podczas pokazu opowiem także o obecnych problemach z jakimi spotykają się Aborygeni. Będę mierzył się ze stereotypami na ich temat oraz trudnym tematem rasizmu.

Zapraszamy!

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia