R e k l a m a

Rada Gminy Bochnia: W opozycji minus jeden?

-

Opozycyjny klub radnych „Chcemy Dobrego Gospodarza” funkcjonujący w Radzie Gminy Bochnia zmniejszył się o jedną osobę. Kilka dni temu oficjalne pismo o wystąpieniu z klubu złożył na ręce przewodniczącego rady Maciej Laskowicz.

Krytyczny wobec obecnych władz gminy Bochnia klub radnych tworzą obecnie trzy osoby (to minimalna liczba, by mógł istnieć): Stanisław Cefal, Witold Kowalski oraz Izydor Wróbel.

Jeszcze w kwietniu Maciej Laskowicz wraz z klubowymi kolegami sygnował pismo do Narodowego Funduszu Zdrowia z prośbą o przeprowadzenie kontroli w gminnych ośrodkach zdrowia. Chodziło m.in. o ocenę zmian organizacyjnych przeprowadzonych w tej instytucji, które miały spowodować utrudnienia w dostępie do podstawowej opieki zdrowotnej (pisaliśmy o tym TUTAJ).

Oficjalnie kontrola NFZ rozpoczęła się w zeszłym tygodniu. W międzyczasie jednak radnemu przestało być po drodze z niedawnymi kolegami. W miniony piątek (31 maja), na sesji rady gminy oficjalnie poinformował przewodniczącego rady o wystąpieniu z klubu „Chcemy Dobrego Gospodarza”.

O wynikach kontroli NFZ poinformujemy na łamach Bochnianin.pl.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia