Pływanie. Zawodnicy H2O Bochnia na Mistrzostwach Małopolski Młodzików

-

Dobre występy bocheńskich pływaków z Klubu Sportowego H2O Bochnia na Mistrzostwach Województwa Małopolskiego Młodzików 11-13 lat. 

W miniony piątek i sobotę na pływalni w Oświęcimiu odbyły się Mistrzostwa Województwa Małopolskiego Młodzików 11-13 lat. Na starcie stanęło blisko 300 zawodników z najmocniejszych klubów pływackich w Małopolsce. 

Zameldowali się tam również pływacy Klubu Sportowego H2O Bochnia- 10 osobowa reprezentacja w składzie: Maja Chodur, Maja Gebler, Emilia Kokoszka, Maja Zienkowska, Zuzanna Rzymek, Jakub Cetnarowski, Marcel Grecki, Hubert Dominik, Maciej Paruch i Oskar Śledź. 

Największy sukces zanotował Maciej Paruch, który wywalczył brązowy medal na dystansie 50m stylem motylkowym. Ten sam zawodnik zajął również bardzo wysokie 7 miejsce na dystansie 50m stylem dowolnym oraz 9 na dystansie 200 i 400m stylem dowolnym. 

Maja Zienkowska również zanotowała świetny wynik zajmując 6 miejsce na dystansie 200m stylem zmiennym oraz 7 miejsce na dystansach 100m stylem klasycznym i 100m stylem zmiennym. Na dystansie 200m stylem klasycznym znalazła się w pierwszej dziesiątce, zajmując 9 miejsce. 

Wysokie 6-te miejsce zajęła sztafeta dziewczyny na dystansie 4x100m stylem dowolnym w składzie: Maja Zienkowska, Maja Chodur, Oliwia Gebler oraz Zuzanna Rzymek

Pozostali zawodnicy dzielnie walczyli z najlepszymi poprawiając swoje rekordy życiowe! 

– To były nasze pierwsze Mistrzostwa, które traktowaliśmy jako cenne zdobywanie doświadczenia – mówi trener grupy, Maciej Gawęda. – Wyniki jakie zaprezentowali zawodnicy dla nas trenerów są świetne i jesteśmy bardzo dumni z postawy jaką zaprezentowali. Mamy zawodników, którzy regularnie meldują się w pierwszej 10-tce co pozwala nam wierzyć, że w niedalekiej przyszłości będziemy walczyć o najwyższe laury. Cała drużyna wykazała się wielkim duchem rywalizacji i godnie reprezentowała nasz klub, nasze miasto na najważniejszej imprezie w tym roku. 

Warto również zanotować, że Klub Sportowy H2O Bochnia funkcjonuje na Krytej Pływalni im. Jana Kota w Bochni dopiero od 2 lat. W swoich szeregach posiada 25 zawodników z licencjami Polskiego Związku Pływackiego. 

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

luty, 2023