Orszak Trzech Króli przejdzie przez Bochnię

-

Z okazji Święta Trzech Króli Stowarzyszenie „Bocheńska Dwójka”, Urząd Miasta, OSP Chodenice i Kolanów wraz z parafiami z terenu Bochni organizują 6 stycznia 2023 r. wydarzenie plenerowe o charakterze religijnym pn. „Orszak Trzech Króli”.

Wydarzenie wpisuje się w ogólnopolską akcję organizowania orszaków, przypominających wydarzenia sprzed 2 tysięcy lat, gdy monarchowie z różnych stron świata pośpieszyli do Betlejem, by oddać pokłon nowonarodzonej Dziecinie. W tym roku wydarzenie odbędzie się w około 1000 miejscowości.

Bocheński Orszak będzie mieć charakter zlotu gwiaździstego. Z każdej parafii wyjdzie osobny orszak. Po ich połączeniu w centrum miasta uczestnicy wejdą wspólnie na Rynek, gdzie odbędzie się część artystyczna.

Każdy z Orszaków będzie mieć postać kolumny marszowej, poruszającej się prawą stroną drogi. Kolumny będą nagłośnione i będą mieć swoich animatorów, którzy poprowadzą śpiew.

Trasy przemarszów poszczególnych grup:

1) Parafia św. Pawła Apostoła (Orszak Króla Melchiora – prosimy uczestników o stroje w kolorze zielonym): wyjście grupy po mszy św. o godz. 11, przemarsz ul. Krakowskie Przedmieście, Krakowska, do skrzyżowania z ul. Jana Matejki;

2) Parafia św. Mikołaja (Orszak Króla Kacpra – prosimy uczestników o stroje w kolorze czerwonym): – wyjście grupy spod kościółka szkolnego po mszy św. o godz. 11.30, w kierunku ul. Jana Matejki, na skrzyżowaniu z ul. Krakowską spotkanie z grupą z parafii św. Pawła i dalszy marsz w kierunku ul. Kazimierza Wlk i dalej na Rynek.

3) Parafia św. Jana Nepomucena (Orszak Króla Baltazara – prosimy uczestników o stroje w kolorze niebieskim): – wyjście grupy po mszy św. o godz. 11.30, przemarsz ul. Brzeźnicką, Floris, Kościuszki do skrzyżowania w Rynku w okolicach Wiejskiego Domu Handlowego. Na wysokości skrzyżowania spotkanie z pozostałymi grupami (ok. godz. 13) i wejście na Rynek.

Na rynku odbędzie się pokłon Bożej Dziecinie oraz koncert kolęd w wykonaniu zespołu góralskiego „Żywczanie” i grupy kolędniczej z Połomia.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

styczeń, 2023