R e k l a m a

Kościół św. Pawła: W niedzielę „Oratorium o św. Józefie”

-

W niedzielę 9 czerwca w kościele pw. św. Pawła Apostoła w Bochni będzie można zobaczyć „Oratorium o św. Józefie” autorstwa Pawła Golińskiego (muzyka, libretto) oraz Tomasza Pałuka i Konrada Napieralskiego (libretto), w wykonaniu solistów, chórzystów i orkiestry pod batutą Pawła Golińskiego. Początek o godz. 19:30. Wydarzenie wpisane jest w program tegorocznych Dni Bochni.

Oratorium powstało w środowisku akademickim działającym przy bazylice św. Franciszka z Asyżu w Krakowie. 19 marca 2019 r. odbyła się premiera, która spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem, co zaowocowało organizacją kolejnego wykonania – tym razem w rodzinnej parafii autora.

Jeden z utworów wykonanych podczas krakowskiej premiery.

Utwory zostaną wykonane przez połączone siły kilku schól i chórów krakowskich:

  • Voce Angeli,
  • Schola męska „Mendicantes”,
  • Schola DA „Na Miasteczku”,
  • Schola 11-stkowa Bazyliki Franciszkanów.

Pod batutą Pawła Golińskiego zagra orkiestra złożona z zaprzyjaźnionych muzyków z Krakowa, Warszawy, Katowic i Wrocławia.

W sumie utwór wykonywać będzie ok. 80 osób.

Partie solowe zaśpiewa bochnianka Lidia Wojewoda-Mroczek.

Libretto powstało w oparciu o fragmenty Pisma Świętego, teksty hymnów liturgicznych poświęconych św. Józefowi – Oblubieńcowi Najświętszej Maryi Panny, Litanię ku czci św. Józefa oraz teksty własne Pawła Golińskiego, Tomasza Pałuka oraz Konrada Napieralskiego.

Na zdjęciu Paweł Goliński.

Paweł Goliński – bochnianin mieszkający w Krakowie, student Kompozycji i Aranżacji na wydziale Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach. W przeszłości śpiewał w chórze Pueri Cantores S. Nicolai. W swoim dorobku ma m.in. trzy oratoria na chór i orkiestrę oraz wiele opracowań chóralno-instrumentalnych. Jest także współautorem ścieżki dźwiękowej do gry Driftland The Magic Revival, która premierę miała w kwietniu tego roku.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia