Szczegóły wypadku w Rzezawie. Policja: Kierująca fiatem ma cofnięte uprawnienia

-

Bocheńska policja podała więcej szczegółów dotyczących wczorajszego wieczornego wypadku na DK94 w Rzezawie. Po godz. 17:00 zderzyły się tam czołowo dostawczy renault i osobowy fiat. Trzy osoby zostały ranne.

Gdy służby ratunkowe dotarły na miejsce, oceniły przede wszystkim, że pilnej pomocy wymagała kierująca fiatem, która była zakleszczona w swoim samochodzie. W celu jej uwolnienia strażacy musieli użyć specjalistycznych narzędzi hydraulicznych. Następnie nieprzytomna kobieta natychmiast została przewieziona do szpitala przez Zespół Ratownictwa Medycznego. 

Podczas wykonywanych na miejscu działań policjanci wstępnie ustalili, że jadąca fiatem w stronę Bochni kobieta, z nieustalonych przyczyn, zjechała na przeciwny pas ruchu, gdzie doszło do czołowego zderzenia z pojazdem marki renault, którym podróżowały trzy osoby. W wyniku siły uderzenia renault uszkodził bariery energochłonne, natomiast fiat przemieścił się na znajdujący się poza drogą pas zieleni.

Kierująca fiatem 39-letnia mieszkanka Bochni oraz podróżujący renaultem mieszkańcy powiatu brzeskiego 43-letni kierowca i 26-letni pasażer pojazdu w wyniku zdarzenia trafili do szpitala.

43-latek został również przebadany na zawartość alkoholu w organizmie. Kierowca renaulta w momencie wypadku był trzeźwy. W celu ustalenia stanu trzeźwości kobiety, pobrano jej krew do dalszych badań. Jak ustalili mundurowi, kierująca fiatem 39-latka decyzją administracyjną ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami.

Dalsze postępowanie w sprawie tego wypadku drogowego prowadzą policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Bochni. Na podstawie zebranych na miejscu śladów, będą szczegółowo wyjaśniać jakie były przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

czerwiec, 2023