R e k l a m a

Niepołomice. „Stop hejt! Światełko dla Pawła Adamowicza”

-

– Zatrzymajmy się, zapalmy świecę w rocznicę zabójstwa Pawła Adamowicza – zachęcają działacze małopolskiego KOD. Organizowana przez nich akcja ma się odbyć w piątek i sobotę w Krakowie oraz kilku miastach na terenie województwa, m.in. w Niepołomicach (Rynek, sobota godz. 16:00).

Paweł Adamowicz to prezydent Gdańska, który zmarł 14 stycznia 2019 w wyniku zadania mu w dniu poprzednim ran przez zamachowca. Do ataku doszło na scenie podczas udziału samorządowca w finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Informacja organizatora:

„Wzbudzanie nienawiści wcześniej czy później zawsze zbiera żniwo.

Gdy uwierzymy, że jest to uczucie powszechne – a zatem uzasadnione! – bardzo łatwo jest zaakceptować przemoc. Ofiarą tej przemocy mogą stać się osoby przypadkowe, jak zabijani w dwudziestowiecznych pogromach Żydzi, lub prominentne, jak ponad 100 lat temu Prezydent Rzeczypospolitej Gabriel Narutowicz, czy cztery lata temu Prezydent Miasta Gdańska Paweł Adamowicz. Jedyną przyczyną tych tragedii była narastająca, aktywnie rozniecana i szerzona nienawiść!

Zademonstrujmy naszą niezgodę na taki rozwój wypadków. Zatrzymajmy nienawiść. Nie pozwólmy na jej szerzenie. Nie hejtujmy, reagujmy, żeby móc żyć, dyskutować, różnić się – bezpiecznie.”

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia