R e k l a m a

Bochnianin mistrzem Polski w tenisowej rywalizacji deblistów do lat 16

-

Antoni Kasperski, uczeń I Liceum Ogólnokształcącego w Bochni, potwierdził, że należy do najlepszych tenisistów w swojej kategorii wiekowej. Podczas Halowych Mistrzostw Polski Kadetów w Tenisie, które odbyły się 8-14 stycznia w Toruniu, zdobył złoty medal w grze podwójnej.

Antek w grze podwójnej wystąpił w parze ze swoim klubowym kolegą Janem Sadzikiem (KT Błonia Kraków). Spisali się znakomicie, bowiem wygrali wszystkie 4 mecze i zakończyli turniej bez straty seta.

Swoją drogę do mistrzostwa Polski rozpoczęli od zwycięstwa w I rundzie 6:0, 6:0 z Maciejem Furmanem i Natanem Mossakowskim z Toruńskiej Akademii Tenisowej. W ćwierćfinale pokonali 6:3, 7:5 duet Jan Kaczorowski (Miejski Klub Tenisowy Łódź), Kevin Pabisiak (COME-ON TENNIS CLUB Wrocław).

W półfinale dość niespodziewanie zwyciężyli z turniejową „jedynką” 7:5, 6:3 Jakubem Januchowskim (CKT Grodzisk Mazowiecki) i Kacprem Knitter (Fundacja Szczeciński KT Promasters).

Pokonując mistrzowską parę z ubiegłego roku awansowali do finału, w którym zmierzyli się z Janem Chłodnickim (KS Górnik Bytom) i Janem Kluczyńskim (Legia Tenis) pewnie wygrywając mecz 6:3, 6:2 i cały turniej.

W karierze 15-letniego tenisisty jest to już trzeci z rzędu i piąty w karierze tytuł mistrzowski.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc