R e k l a m a

We wtorek spotkanie w Bibliotece: Literackie ślady Jakuba Małeckiego

-

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział w Bochni oraz Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Bochni zapraszają na spotkanie autorskie z błyskotliwym prozaikiem młodego pokolenia Jakubem Małeckim.

Jakub Małecki (ur. 1982) z wykształcenia ekonomista, tłumacz literatury z języka angielskiego, pisarz. Zadebiutował w 2007 roku opowiadaniami zaliczanymi do nurtu fantastyki. Jest autorem kilkudziesięciu opowiadań i kilkunastu książek m.in. bestsellerowych „Dygotu” i „Rdzy”. Za książkę „Ślady” został nominowany do Nagrody Literackiej Nike 2017.

Laureat stypendium Młoda Polska przyznawanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Dwukrotnie nominowany do Nagrody im. Janusza A. Zajdla. Publikował w „Newsweeku”, „Polityce”, „Angorze”, „Miesięczniku ZNAK”, „Nowej Fantastyce” i „Tygodniku Powszechnym”.

Będzie to ostatnie wydarzenie w ramach III Bocheńskiego Festiwalu Literacki oKruch organizowanego przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział w Bochni oraz bocheńską Bibliotekę, współfinansowanego ze środków Gminy Miasta Bochnia.

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Bochni
Sala klubu Biblioteki, ul. Mickiewicza 5
11 czerwca 2019 r., godz. 18:00
Wstęp wolny.

Podczas spotkania będzie można zakupić książki autora.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia