Na kogo zagłosować?

Felieton RedNacza

200

W najbliższą niedzielę mieszkańcy Bochni pójdą na „dogrywkę” do urn wyborczych i ostatecznie zdecydują o tym, kto przez następne 5 lat będzie kierował naszym miastem.

Kampania wyborcza w tym roku trwała stosunkowo długo jak na bocheńskie realia, bo pierwsze spotkania z prasą odbyły się już pod koniec sierpnia. Prawdziwa intensyfikacja wyborczych zdarzeń nastąpiła w połowie września i od tamtej pory narastała.

W tym czasie Bochnianin.pl był wszędzie tam, gdzie działy się rzeczy ważne – relacjonowaliśmy briefingi, konferencje prasowe i konwencje poszczególnych komitetów, starając się obszernie przybliżać prezentowane tam treści i programy wyborcze. Publikowaliśmy przysyłane na redakcyjną pocztę stanowiska, oświadczenia i listy otwarte.

Przed I turą zorganizowaliśmy debatę kandydatów na burmistrza Bochni, a w ubiegły poniedziałek kolejną, na której spotkali się kandydaci, którzy walczą o głosy wyborców w drugiej turze. Jeden z nich będzie burmistrzem w kadencji 2018-2023. Mamy nadzieję, że nasza praca pozwoliła Wam lepiej poznać ich samych oraz ich pomysły na Bochnię, a dostarczając informacji pomogliśmy w podejmowaniu decyzji „na kogo zagłosować”.

Teraz pozostaje już tylko dopełnić obywatelskiego obowiązku i w niedzielę wybrać się do lokalu wyborczego. Na zachętę przypomnienie spotu „Idę na wybory” przygotowanego przez stowarzyszenie ReaktorB7 oraz w drugim filmiku – żeby nie było zbyt patetycznie i za sztywno – zbitka nieudanych ujęć powstałych w czasie nagrań.

Do zobaczenia w niedzielę przy urnach wyborczych!