R e k l a m a

Biblioteka. We wtorek promocja książki Aleksandry Mączki „Okruchy czasu”

-

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Bochni zaprasza na bocheńską premierę książki Aleksandry Mączki „Okruchy czasu”, która odbędzie się 31 stycznia 2023 r.(wtorek) o godz. 17,30 w sali klubu Biblioteki, ul. Mickiewicza 5.

Aleksandra Mączka urodziła się w Lipnicy Murowanej. Lata dzieciństwa i wczesnej młodości spędziła w Bochni, jest absolwentką bocheńskiego Liceum Ogólnokształcącego. Po ukończeniu studiów psychologicznych na wydziale Historyczno-Filozoficznym Uniwersytetu Jagiellońskiego, podjęła studia dziennikarskie na Uniwersytecie Warszawskim. Była redaktorką i prezenterką programów telewizyjnych, autorką filmów o charakterze dokumentalnym. Zawodowo przez trzydzieści pięć lat związana z Ośrodkiem Telewizyjnym w Krakowie.

W roku 2021 na rynku wydawniczym ukazała się opowieść autobiograficzna pt. „Okruchy czasu” będąca swoistym zapisem miejsca i czasu urodzenia, okoliczności dorastania oraz wyjątkowych wydarzeń z życia pani Aleksandry. Autorka w publikacji upamiętniła osoby, miejsca i zdarzenia związane z pracą dziennikarską oraz życiem prywatnym, zwłaszcza z podróżami, które odbyła do wielu zakątków świata. W książce znajdziemy wspomnienia i fotografie z dawnej Lipnicy Murowanej i Bochni.

Spotkania z autorką książki poprowadzi Barbara Banach. Po spotkaniu będzie można zakupić książkę i uzyskać pamiątkowy wpis autorki. Biblioteka zaprasza do udziału w tym wydarzeniu.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc