R e k l a m a

Pożar poddasza domu w Nowym Wiśniczu

-

We wtorek 14 lutego ok. godz. 21:17 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Bochni wpłynęło zgłoszenie o pożarze poddasza w budynku mieszkalnym w miejscowości Nowy Wiśnicz przy ulicy Olchawskiej. Po przybyciu na miejsce strażacy zastali płonący dach i poddasze budynku mieszkalnego.

Budynek przed przybyciem Jednostek Ochrony Przeciwpożarowej opuściły dwie osoby – mieszkańcy budynku. Zasilanie w gaz i energię elektryczną zostały odcięte przez osoby postronne.

Działania zastępów OSP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu 3 prądów wody – dwa prądy w natarciu oraz jeden w obronie dobudówki do domu mieszkalnego. Wprowadzono rotę ratowników do wnętrza budynku na poddasze w aparatach OUO wyposażonych w kamerę termowizyjną. Po przybyciu zastępów z JRG zwiększono zabezpieczany obszar. Wprowadzono kolejną rotę ratowników w aparatach OUO do wnętrza budynku. Po lokalizacji pożaru przystąpiono do prac rozbiórkowych dachu. Po przybyciu zastępu SHD z JRG Brzesko wykonano część prac rozbiórkowych z podnośnika hydraulicznego, pozostałe prace wykonano z drabin przystawnych oraz z poziomu stropu. Nadpalone elementy wyniesiono poza budynek i przelano wodą. Dokonano kontroli poddasza kamerą termowizyjną – miejsca o podwyższonej temperaturze przekopano i przelano wodą.

Przybyłe na miejsce pogotowie gazowe zabezpieczyło i skontrolowało instalację gazową (nie stwierdzono uszkodzeń) a pogotowie energetyczne odłączyło zasilanie w energię elektryczną poprzez odcięcie przewodów zasilających na słupie.

Działania ratowniczo – gaśnicze prowadzone były do godziny 23:42. Na miejscu pracowało łącznie 10 zastępów w tym: 2 zastępy z JRG Bochnia, 1 zastęp z JRG Brzesko oraz OSP: 2 zastępy OSP Nowy Wiśnicz, OSP Mały Wiśnicz, jeden zastęp OSP Królówka. OSP Stary Wiśnicz, OSP Połom Duży oraz Policja, Pogotowie Energetyczne i Gazowe oraz Zespół Ratownictwa Medycznego. Przyczyny pożaru ustala Policja.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc