R e k l a m a

Niepołomice. Otwarto nowy magazyn firmy Royal Canin – ZDJĘCIA, WIDEO

-

Logicor, wiodący właściciel i zarządca nieruchomości logistycznych w Europie, ukończył w Niepołomicach budowę strategicznej inwestycji dla uznanego lidera w żywieniu zwierząt domowych – firmy Royal Canin. Nowa inwestycja będzie wspierać rozwój Royal Canin w całej Europie, a także w Japonii. Usługi logistyczne w nowym obiekcie będą realizowane przez FM Logistic.

Nowa nieruchomość sąsiaduje z istniejącą już w Niepołomickiej Strefie Inwestycyjnej fabryką Royal Canin, która obsługuje 24 rynki. Obiekt spełnia wyśrubowane wymogi pod względem oddziaływania na środowisko. Nieruchomość została wyposażona w panele fotowoltaiczne, wysokiej klasy oświetlenie LED, stacje ładowania samochodów elektrycznych, submetering mediów oraz system recyklingu wody.

Wśród zagranicznych gości uczestniczących w uroczystości otwarcia nowoczesnego magazynu w Niepołomicach była m.in. Cécile Coutens – prezes zarządu Royal Canin.

– Nowy obiekt jest częścią naszego planu dbania o doświadczenia klientów i zrównoważony rozwój, umożliwiając nam dostarczanie wysokiej jakości karmy do większej liczby kotów i psów, bardziej efektywnie i przy zmniejszonym śladzie węglowym. Lokalizacja w Niepołomicach pozwala nam w pełni wykorzystać potencjał nowych możliwości w dynamicznie rozwijającej się branży – podkreśla Agnieszka Sadowska, CNE Supply Chain Director w Royal Canin Dystrybucja.

Nowo oddany obiekt obejmuje 25 900 m2 elastycznej powierzchni magazynowej, 380 m2 wysokiej klasy biur oraz 460 m2 powierzchni archiwalnej połączonej bezpośrednią drogą z fabryką Royal Canin w Niepołomicach. Projekt opracowało studio architektoniczne Kwadrat, a generalnym wykonawcą był Atlas Ward Polska. Zarządzenie budową zostało zrealizowane przez Arcadis oraz Logicor.

– Nieruchomość będzie wykorzystywana zarówno dla potrzeb produkcji, jak i dystrybucji rynkowej na skalę światową. Współpraca z Royal Canin to przykład naszej strategii długoterminowego partnerstwa, której rezultatem jest zapewnienie elastycznej i wysoce certyfikowanej powierzchni biznesowej dla naszych klientów – wskazuje Michał Ptaszyński, Country Manager Poland w Logicor.

Logistyką w nowym obiekcie zajmie się firma FM Logistic.

– Royal Canin to kolejna marka z branży karmy i akcesoriów dla zwierząt, którą mamy w portfolio naszych klientów. Powoli stajemy się ekspertem logistycznym w obsłudze tego sektora – zwraca uwagę Anna Galas, Senior Business Development Director w FM Logistic. – Obiekt w Niepołomicach, z nowo zatrudnionymi 60 pracownikami, to nowa lokalizacja na mapie działań FM Logistic w Europie Środkowej. Dla naszego klienta świadczymy tu usługi logistyczne typu in-house, obsługujące fabryczny magazyn wyrobów gotowych i dystrybucję na rynek polski, czeski i słowacki, a także usługi dodane, takie jak co-packing czy sampling. Wszystko przy zachowaniu bardzo surowych wymagań jakościowych klienta – dodaje.

Obecny podczas uroczystości otwarcia nowego magazynu burmistrz Niepołomic Roman Ptak zwrócił uwagę na zaangażowanie Royal Canin w lokalne sprawy, co zaowocowało przygotowaniem specjalnego wybiegu dla psów na otwartych w zeszłym roku Błoniach Niepołomickich (zobacz: Niepołomickie Błonia otwarte! – klip WIDEO).


O firmie Royal Canin

Założona w 1968 roku firma Royal Canin jest oddziałem Mars Petcare i właścicielem znanej marki ROYAL CANIN®. Royal Canin produkuje i dostarcza opartą na badaniach naukowych karmę dla kotów i psów.

Działając na ponad 100 rynkach, Royal Canin liczy ponad 8000 współpracowników, w tym 500 lekarzy weterynarii i dietetyków. Zarządza również 16 fabrykami (1 w Niepołomicach w Polsce) i 2 centrami dla zwierząt domowych na całym świecie oraz współpracuje z 1 centrum innowacji i 7 laboratoriami z sieci Mars. Produkty żywieniowe Royal Canin są dostępne w specjalistycznych sklepach zoologicznych i gabinetach weterynaryjnych na całym świecie.

Nowy magazyn w Niepołomicach będzie obsługiwać ok. 11 tys. klientów z Polski, Czech i Słowacji. Sąsiaduje z istniejącą fabryką Royal Canin w Niepołomicach, który aktualnie obsługuje 24 rynki w Europie i poza nią, w tym Japonię.

O firmie Logicor

Logicor jest jednym z największych właścicieli i zarządców nowoczesnych obiektów logistycznych i centrów dystrybucyjnych w Europie. Według stanu na dzień 30 czerwca 2022 Logicor dysponuje portfelem 591 wysokiej jakości obiektów o powierzchni najmu wynoszącej 13,4 miliona metrów kwadratowych, zlokalizowanych na kluczowych rynkach logistycznych w Europie.

O firmie FM Logistic

FM Logistic CE posiada 17 platform logistycznych, 30 magazynów przeładunkowych i zatrudnia ponad 5 500 pracowników. Dysponuje łącznie prawie 1 mln m2 powierzchni magazynowej tworzącej ok. 1 500 000 miejsc paletowych, a także flotą ok. 2 500 pojazdów.

Jako wiodący operator logistyczny w regionie firma oferuje swoim Klientom usługi obejmujące magazynowanie, przechowywanie, co-manufacturing, co-packing, a także transport i dystrybucję towarów. W ostatnich latach uwaga organizacji skupia się na kompleksowych rozwiązaniach w zakresie łańcucha dostaw wspierających Klientów w realizacji strategii omnichannel.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia